Wiadomości

Od kwietnia do Gdyni i Warszawy z... Górek Noteckich!

20 listopada 2016, 21:08, Marcin Kluwak
fot. Mateusz Stefaniak
20 kwietnia 2017 roku z Gorzowa znikną wszystkie pociągi TLK. Ma to związek z remontem estakady kolejowej. Bezpośrednie połączenie z Warszawą, Gdynią czy Wrocławiem zyskają za to mieszkańcy… Górek Noteckich.

To nie żart. PKP PLK opublikowały właśnie całoroczny – plakatowy rozkład jazdy. Wynika z niego, że dalekobieżne pociągi z Gorzowa jeździć będą jedynie do 19 kwietnia. Od następnego dnia – TLK Kociewie i TLK Noteć, czyli bezpośrednie pociągi do Gdyni i Warszawy wyjeżdżać będą z Górek Noteckich. Tam też mają kończyć bieg wszystkie składy PKP Intercity, które jechać będą z Krzyża w kierunku Gorzowa.

Oczywiście nic nie zmienia się jeżeli chodzi o połączenia realizowane przez Przewozy Regionalne. Szynobusy kursujące w kierunku Krzyża będą dojeżdżać do samego Gorzowa – do budowanego już przystanku przy ulicy Teatralnej (szerzej o tym pisaliśmy w artykule Ruszyła budowa przystanku na Teatralnej). Tam gdzie dojadą szynobusy, nie dojadą już zwykłe składy prowadzone przez lokomotywy. Dokładniej chodzi o to, że na jednym torze przy Teatralnej nie da się odczepić lokomotywy i przetoczyć ją na koniec składu. Kilka tygodni temu media donosiły o tym, że pociągi dojadą do Czechowa lub Wawrowa. Tam lokomotywy miałyby zmieniać kierunek jazdy. Teraz wiemy, że będą to Górki Noteckie.

Nie wiadomo jeszcze jak do Górek Noteckich, oddalonych od Gorzowa 20 kilometrów dowożeni będą pasażerowie PKP Intercity. Żaden z rozkładów jazdy nie przewiduje odjazdu komunikacji zastępczej z Gorzowa w kierunku Krzyża. Nie ma też informacji o szynobusach Przewozów Regionalnych, które byłyby skomunikowane z pociągami dojeżdżającymi do Górek Noteckich. Dla przykładu – do 19 kwietnia 2017 pociąg z Gorzowa do Gdyni wyjeżdżać będzie o 6:00. Od 20 kwietnia zaplanowano odjazd z miejscowości Górki Noteckie o godzinie 6:15. Tak samo jest z popołudniowym pociągiem do Warszawy – z Górek wyjedzie 15 minut później niż miałby odjechać z Gorzowa. Informację o zmianach w kursowaniu pociągów od kwietnia znaleźliśmy na fanpage o nazwie 297. kilometr Ostbahnu.

  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości