Wiadomości

Dochody miasta w 2017 roku będą rekordowe

16 listopada 2016, 15:17, aw
fot. Anna Warchoł
Znamy już plan budżetu Gorzowa na przyszły rok. Jak się okazuje, dochody sięgną prawie 618 milionów złotych – to rekordowy wynik w historii miasta. Natomiast wydatki mają sięgnąć aż 667 mln zł.

Projekt przyszłorocznego budżetu Gorzowa zaskakuje przede wszystkim wysokością dochodów, jakie mają wpłynąć do kasy miasta. To aż 617 milionów 886 tysięcy złotych. W tym dochody bieżące na poziomie 580 mln 919 tys. zł.

Natomiast wydatki miasta mają sięgnąć aż 667 mln 459 tys. zł. Co oznacza, że deficyt Gorzowa będzie wynosił 50 mln zł. W projekcie widnieje zapis, który mówi o tym, że planowany deficyt budżetu zostanie pokryty z zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz wolnymi środkami, które pozostały po rozliczeniu pożyczek z ubiegłych lat.

Spora część wydatków zostanie przeznaczona na inwestycje i zakupy inwestycyjne – będzie to aż 135 mln 549 tys. zł wliczając w to środki zewnętrze. To o 44 mln zł więcej, niż w tym roku. A lista inwestycji, która zostanie zrealizowana w 2017 roku jest długa. Znajduje się na niej m.in. budowa deptaka na Sikorskiego, przebudowa ul. Kostrzyńskiej, budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego, Orląt Lwowskich i Dworcowej, rozbudowa ul. Myśliborskiej i Walczaka czy modernizacja torowisk etc.

W przyszłym roku opracowywane będą dokumentacje projektowe na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej 250 tys. zł, przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego 200 tys. zł, ul. Sulęcińskiej 52 tys. zł, przebudowę ul. Chorwackiej i Litewskiej 80 tys. zł. W budżecie zapisano kilkadziesiąt mniejszych kwotowo inwestycji. Na wydatki związane z tzw. budżetem obywatelskim zabezpieczono ponad 4 mln zł; będzie to 13 inwestycji.

Na gospodarkę komunalną Gorzów zamierza wydać prawie 26,7 mln zł, na kulturę 16 mln zł i 17 mln zł na sport. W kulturze największym obciążeniem są koszty utrzymania Filharmonii Gorzowskiej, które w przyszłym roku oszacowano na 5,4 mln zł.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości