Ruszył proces zabójców ze Słonecznej - Zobacz relację na żywo z sądu

14 listopada 2016, 08:19, red
Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła całym Gorzowem dokładnie rok temu. Na boisku szkolnym na osiedlu Słonecznym doszło do zabójstwa Krzysztofa. Proces dwóch braci, którzy zabili 25-latka rusza dzisiaj.

W poniedziałek 24 października mija dokładnie rok od makabrycznego zabójstwa do którego doszło na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Gwiaździstej.

Ofiarą był 25-letni Krzysztof K., mieszkaniec pobliskiego bloku. Najpierw został pobity, a później dostał kilkanaście ciosów nożem. Na sam koniec zabójcy poszli po łatwopalny płyn i wrócili na boisko – wszystko po to, aby zatrzeć ślady. Tam podpalili cało zabitego. Sekcja zwłok wykazała, że w momencie podpalenia Krzysztof już nie żył. Moment podpalenia zwłok nagrała kamera monitoringu. Niestety nie było widać na nagraniu zadawanych ciosów.

Zabójcy to Piotr Ż. I Krzysztof K. Są przyrodnimi braćmi. Pierwszy mieszka na Gwiaździstej, tuż przy boisku. Był sąsiadem zabitego. Drugi z braci 32-letni Krzysztof K. jest mieszkańcem ulicy Hawelańskiej. W sprawie zatrzymana była też trzecia osoba . To 29-letni Rafał Ś. Według prokuratury nie był świadkiem zabójstwa, mógł jednak widzieć moment podpalenia. Rafał Ś. Usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy.

Braciom grozi 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Ostatnie 12 miesięcy spędzili w areszcie, gdzie czekają na proces. Żaden z nich nie przyznaje się do zabicia Krzysztofa. 

- Proces Piotr Ż. i Krzysztofa K. rozpocznie się w poniedziałek 14 listopada o godz. 9 w Sądzie Okręgowym przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Natomiast na wtorek 15 listopada zaplanowano drugą rozprawę – mówi Renata Nowosadzka, rzecznik Sądu Okręgowego. 

RELACJA NA ŻYWO z procesu sądowego zabójców 25-latka dostępna jest TUTAJ


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości