Wiadomości

Sala obsługi za 1,5 miliona złotych

4 listopada 2016, 15:24, red
fot. Wizualizacja UM
W głównym budynku Urzędu Miasta będzie można zarejestrować samochód, czy odebrać prawo jazdy. Trwa modernizacja sali operacyjnej na parterze. Docelowo ma tam powstać 14 stanowisk. Remont kosztuje – bagatela – 1,5 miliona złotych!

Wydział Komunikacji nie przeniesie się całkowicie ze swojej siedziby zlokalizowanej w dawnym budynku PWSZ przy Myśliborskiej. Na Sikorskiego, w nowoczesnej sali obsługi utworzone zostaną dwa nowe stanowiska. Będzie tam można załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu, czy też z wydawaniem uprawnień do kierowania.

Ponadto planowane jest utworzenie następujących stanowisk: Wydział podatków i opłat – 2 stanowiska do bezpośredniej obsługi, Działalność gospodarcza – 3 stanowiska do bezpośredniej obsługi (1 stanowisko związane z wydawaniem zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta w sieci detalicznej i gastronomicznej), 2 stanowiska – ewidencja działalności gospodarczej, Wydział Spraw Osobowych – 4 stanowiska (dowody osobiste przyjmowanie wniosków i wydawanie dowodów oraz meldunki – ewidencja ludności), Kancelaria ogólna – 3 stanowiska.

Dla wygody interesantów i pilnowania kolejności ich przyjmowania, w urzędzie zostanie wprowadzony elektroniczny system zarządzania kolejką. Zostanie także utworzone miejsce dla małych dzieci (mini plac zabaw). W sali obsługi powstanie pomieszczenie przewidziane do indywidualnych rozmów z petentem (tzw. z trudnym petentem), powstanie także miejsce dla matek z małymi dzieci (które będą mogły przewinąć i nakarmić dziecko).

Zgodnie z harmonogramem i umową z wybranym wykonawcą prace powinny zakończyć się w grudniu 2016 roku. Najprawdopodobniej sala zostanie uruchomiona w styczniu, ponieważ będą jeszcze trwały czynności odbiorowe. Remont sali obsługi interesanta kosztuje ponad 1,5 miliona złotych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości