Wiadomości

Katowała szczeniaczka. Jest sprawa w sądzie

20 października 2016, 20:12, aw
fot. OTOZ Animals
Sprawa półrocznego Albinka wstrząsnęła miłośnikami zwierząt. Nad pieskiem znęcała się jego właścicielka. Szczeniak miał połamane dwie przednie łapki. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpoczął się proces kobiety.

Wszystko działo się w połowie marca w jednym z bloków na osiedlu Górczyn. Kilkumiesięczny szczeniak był katowany przez Iwonę M. Psiak miał być rzucany o ścianę czy schody. W efekcie miał połamane dwie przednie łapki oraz tylną, lewą.

Zawiadomiona została policja oraz OTOZ Animals. Fundacja od razu podkreślała, że będzie występować w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy. Albinek przeszedł operacje, jednak nie przyniosły oczekiwanych efektów. Piesek ma źle zrośnięte złamania. Nie wykluczone, że będą potrzebne kolejne zabiegi. Obecnie ma nowy dom.

Po 7 miesiącach w końcu ruszył proces przeciwko Iwonie M. w Sądzie Rejonowym w Gorzowie. Podczas pierwszej rozprawy kobieta nie przyznawała się do winy. Tłumaczyła, że pies przebywał w domu wbrew jej woli i chociaż należał do córki, to ona się nim opiekowała.

Jednak obrońcy praw zwierząt nie mają złudzeń – pies był katowany przez właścicielkę. I pomimo zabiegów, nigdy już nie będzie w pełni sprawny.

Kobiecie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 3 lat więzienia. Kolejna rozprawa 21 listopada.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości