Znamy wykonawcę projektu hali

20 października 2016, 14:41, aw
fot. gorzow.pl
Przetarg na koncepcję hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie został rozstrzygnięty. Tym razem, wygrała go firma, która złożyła najdroższą ofertę. Do 10 marca projekt powinien być gotowy.

Do przetargu na wykonanie projektu hali widowiskowo-sportowej zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą propozycję złożyła agencja projektowa "Architektura" z Krakowa – 57,5 tys. zł, następnie 98,5 tys. zł pracownia architektoniczna "Archimedia" z Poznania. Tylko architekci z firmy MD Polska ze Szczecina podali o wiele wyższą kwotę, bo aż 227,5 tys. zł.

To i tak mniej, niż zakładała Słowianka, która w swoim budżecie zabezpieczyła na ten cel 350 tys. zł. Jednak zbyt niskie ceny, poniżej 100 tys. zł zaniepokoiły władze spółki, które zażądały wyjaśnień.

- Te dwie najtańsze oferty budzą nasze wątpliwości, jeżeli chodzi o możliwość wykonania zadania. Kwoty są rażąco niskie. Dlatego zwróciliśmy się do tych firm o złożenie wyjaśnień dotyczących elementów oferty, które mają wpływ na wysokość ceny – tłumaczyła przed tygodniem Karina Przybylska, rzecznik Słowianki.  Jednak wyjaśnienie złożyła tylko pracownia z Krakowa.

Ostatecznie komisja zdecydowała, że projektem zajmie się firma ze Szczecina, która złożyła najdroższą ofertę i wykona koncepcję hali za 227,5 tys. zł. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to umowa powinna zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Wykonawca będzie miał  czas do 10 marca 2017 roku na prace projektowe. Sama budowa hali sportowo-widowiskowej ma ruszyć również w 2017 roku. Przewidywany termin zakończenia inwestycji i oddania obiektu do użytku to 2019 rok.

hala widowiskowo-sportowa ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i dla VIP-ów.  Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości