Gorzów będzie miał bardzo nowoczesny SOR

28 września 2016, 14:19, Marcin Kluwak/inf. prasowa
10 nowych stanowisk do ratowania życia, nowoczesny sprzęt i tunel łączący SOR z lądowiskiem dla helikopterów. W przeciągu dwóch lat Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie ma zmienić się nie od poznania.

Blisko 7 milionów złotych kosztować masz modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w gorzowskim szpitalu. W ramach projektu przebudowany zostanie praktycznie cały oddział – dobudowane zostaną pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych. Tam znajdzie się 10 najnowocześniejszych stanowisk do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Dodatkowo zostanie zakupionych 61 nowoczesnych urządzeń ratujących życie i monitorujących funkcje życiowe. Będą to nowe stanowiska RTG, aparat USG, defibrylatory, respiratory i kardiomonitory. - Chcemy, aby pacjenci, którzy muszą już trafiać do gorzowskiego szpitala czuli się komfortowo i nie musieli przeżywać dodatkowego stresu związanego z oczekiwaniem w nieprzystosowanych do tego pomieszczeniach – mówi prezes gorzowskiej lecznicy – Jerzy Ostrouch.

Gorzowski Szpitalny Oddział Ratunkowy doczeka się największego remontu w historii. Projekt przebudowy znalazł się na pierwszym miejscu na liście do dofinansowania w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Uzyskał też największą liczbę punktów w skali kraju. - Bardzo się cieszę, bo ten projekt był precyzyjnie, świetnie przygotowany, ale też i oczekiwany nie tylko przez pracowników i zarząd spółki, ale przede wszystkim przez mieszkańców - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Obecnie warunki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie są najlepsze. - Docierały do nas skargi od pacjentów. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni. Bo to nie tylko remont, ale też sprzęt specjalistyczny, który wzmocni tą profesjonalną obsługę lekarską - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Do tego, kiedy zostanie wybudowana baza LPR, powstanie także tunel łączący oddział z miejscem stacjonowania medicoptera – podkreśla dr Sybilla Brzozowska-Mańkowska. Ma to zapewnić pacjentom lepsze warunki podczas transportu na SOR z lądowiska.

Pierwsze zmiany na gorzowskim oddziale ratunkowym mają być widoczne już w przyszłym roku. Inwestycja ma zostać zakończona do 2018.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->