Wiadomości

Śmigłowiec LPR przyleci do Gorzowa jesienią

19 lipca 2016, 13:39, aw
Budowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie została podzielona na dwa etapy. Pierwszy dotyczy budowy tymczasowego hangaru, w którym będzie od października stacjonował śmigłowiec, a drugi budowy właściwej bazy. Przetarg został już ogłoszony.

O tym, jak ważne jest utworzenie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie wie każdy. Tym bardziej, że śmigłowiec dociera tam, gdzie zwykła karetka nie może jechać. Po wielu zapowiedziach przyszedł w końcu czas na konkrety.

Według wstępnych założeń śmigłowiec, który w styczniu 2016 roku został zakupiony miał stacjonować w Gorzowie już od czerwca. Jednak tak się nie stało i dopiero teraz został ogłoszony przetarg na wynajęcie specjalnego namiotu halowego, który będzie pełnił hangaru dla śmigłowca do momentu aż docelowa baza zostanie wybudowana. Oprócz namiotu zostaną ustawione specjalne kontenery, w których będą pracować ratownicy. To wszystko powinno być gotowe w październiku tego roku. Wtedy też do Gorzowa przyleci śmigłowiec.

Równocześnie został ogłoszony oczywiście przetarg na budowę właściwej bazy LPR przy ul. Dekerta. W skład nowoczesnej bazy będą wchodzić: pas startowy, płyta postojowa, wyposażenie radiowe i nawigacyjno-naprowadzające, oświetlenie lądowiska, hangar, stacja paliw, pomieszczenia socjalno-administracyjne. Koszty funkcjonowania bazy pokrywać będzie LPR ze środków resortu zdrowia. Planowany termin zakończenia inwestycji to wiosna 2018 roku.

Śmigłowiec ratownictwa medycznego w Gorzowie ma „obsługiwać” teren w promieniu 80 kilometrów od bazy. W najbardziej odległy punkt ma dolecieć w maksymalnie 22 minuty od zgłoszenia. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości