Bójka w autobusie MZK. Pobity kierowca

28 czerwca 2016, 17:08, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
W autobusie linii 201 jadącym z Nierzymia do Gorzowa doszło do szarpaniny pomiędzy trójką młodych mężczyzn. Do akcji wkroczył kierowca, który chciał ich rozdzielić. Jednak sam dostał parę ciosów od jednego z nich.

O całym zdarzeniu zostaliśmy poinformowani przez jednego z czytelników. Wszystko działo się w poniedziałkowy wieczór 27 czerwca w autobusie linii nr 201, który o godz. 19.30 wyruszył w ostatni kurs z Nierzymia na osiedle Staszica.

Około godz. 19.50 kiedy autobus dojeżdżał do przystanku przy ul. Piłsudskiego na przeciwko kościoła przy Czereśniowej doszło do bójki pomiędzy trójką młodych mężczyzn. – Dwóch mężczyzn zaatakowało jednego z pasażerów. Kiedy zauważył to kierowca autobusu, postanowił zatrzymać pojazd i stanąć w obronie szarpanego mężczyzny. Wtedy jeden z napastników zaatakował kierowcę i zadał mu kilka ciosów w głowę – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Cała trójka mężczyzn – zarówno pobity pasażer, jak i dwójka napastników uciekła z autobusu. Policjanci zabezpieczyli monitoring znajdujący się w pojeździe.

- Według wstępnych ustaleń, odpowiedzialnym za napaść na kierowcę autobusu odpowiedzialny jest 17-letni mieszkaniec Gorzowa. Śledztwo w tej sprawie jest cały czas prowadzone, a monitoring analizowany – mówi Kimet.

Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, ma jedynie kilka siniaków. Nastoletni napastnik w najbliższym czasie zostanie przesłuchany. Sprawa znajdzie finał w sądzie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->