Wiadomości

Plaża nad Wartą rusza w czerwcu

16 maja 2016, 14:44, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Leżaki, palmy, a do tego mnóstwo piasku – tak będzie wyglądała miejska plaża, która powstanie na Wale Okrężnym w Gorzowie. Natomiast na barkę z basenem będziemy musieli jeszcze poczekać.

To będzie drugi rok z rzędu funkcjonowania miejskiej plaży nad Wartą od strony Wału Okrężnego. Jak przyznaje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie pomysł się sprawdził i dlatego plaża ponownie ruszy.

Wstępnie ma być to połowa czerwca. – Potrzebujemy dosłownie dwóch, trzech dni na nawiezienie piasku, ustawienie leżaków i palm. Do tego w połowie czerwca ma rozstawić się stanowisko z gastronomią – komentuje Włodzimierz Rój. Oczywiście nie zabraknie również boiska do siatkówki czy miejsca do grillowania,

Dla osób szukających ochłody w upalne dni będą rozstawione kurtyny wodne. Co istotne – w Warcie obowiązuje zakaz kąpieli. Będą informowały również o tym ustawione znaki. Natomiast co do barki z basenem, która miała zacumować w tym roku nad brzegiem rzeki mamy złą wiadomość. Póki co musimy jeszcze na nią poczekać.

– Niestety poziom wody w rzece jest zbyt niski i barka nie mogłaby dopłynąć do Gorzowa. Udało się znaleźć pieniądze na jej zakup, jednak są jeszcze pewne kwestie techniczne, więc w czerwcu na pewno nie pojawi się nad Wartą – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Korzystanie z miejskiej plaży i leżaków jest całkowicie bezpłatne.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości