Subiektywny punkt widzenia: Robią nas w konia!

17 marca 2016, 14:30, Marcin Kluwak
Ja już nie wiem jakim cudem pani marszałek Elżbieta Polak może spokojnie spojrzeć w lustro. Skandal goni skandal, gorzowianie już chyba nie wierzą w żadne zapewnienia płynące z południa naszego województwa. Chodzi oczywiście o bezpośrednie połączenie z Berlinem, którego ani widu, ani słychu. Słychać za to, że do Berlina będziemy mogli pojechać z Zielonej Góry!

Tego chyba nie pamiętają najstarsi górale. Nikt jeszcze tak jawnie i tak perfidnie nie robił nas w konia. I co najbardziej bulwersując a zarazem zabawne – wszyscy widzą że robieni jesteśmy w balona, a nikt zupełnie na to nie reaguje. Mówiono, że gdy w kraju rządziła Platforma Obywatelska, nasi miejscowi (czytaj: gorzowscy) posłowie i senatorowie niewiele mogli. Teraz mamy posłów u szczytu władzy i dalej, za przeproszeniem, gówno mogą. Wszyscy chyba nabrali wody w usta i wolą siedzieć cicho. Nie widziałem (może oprócz interpelacji radnego Kruczkowskiego) żadnego zainteresowania tematem wciąż odwlekanego startu połączenia Gorzowa z Berlinem.

Mamy poseł Krystynę Sibińską, mamy w końcu senatora Władysława Komarnickiego, który przecież to ogłaszał wszem i wobec, że to on to załatwił dla województwa, dla gorzowian. Mamy ministra, którego publicznie chwalił podczas wieczoru wyborczego sam Jarosław Kaczyński. Mamy lokalnych polityków różnej maści, różnych barw... Ba! Mamy nawet z Gorzowa przewodniczącego sejmiku – brata samego byłego premiera. I co? Nic, cisza...

Wstyd panie i panowie politycy. Zielonogórzanom chyba puszczą zwieracze ze śmiechu, kiedy to oni pojadą sobie bezpośrednim pociągiem do Berlina, a my będziemy wciąż w przysłowiowej czarnej dupie. Znów będziemy daleko za o wiele bardziej rozwiniętym południem... I nie chodzi tu o jedno połączenie do Berlina, które tak naprawdę już się wszystkim znudziło. Chodzi o Waszą niemoc. A wasi wyborcy to widzą i mam nadzieję nie zapomną Wam tego przy okazji kolejnych wyborów. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości