Wiadomości

Dni Gorzowa na bogato – za prawie 1 mln zł

13 marca 2016, 15:07, aw
fot. Dawid Nowakowski
Im bliżej do tegorocznych Dni Gorzowa, tym więcej pojawia się kontrowersji wokół ich organizacji. Jak się okazuje, koszt tegorocznej imprezy ma być dwukrotnie większy niż przed rokiem.

Dni Gorzowa zostały reaktywowane po czterech latach przerwy przez prezydenta Jacka Wójcickiego w 2015 roku.

Na zakończenie trzydniowej imprezy rok temu – prezydent Wójciki zapowiedział ze sceny, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko i dzięki wspaniałym gorzowianom oraz gościom, którzy bawili się na nadwarciańskich błoniach, przydałoby się, aby święto miasta za rok zostało przygotowane z jeszcze większym rozmachem.

Przypominamy, że na zorganizowanie imprezy w 2015 roku miasto wydało 450 tys. zł.

I jak prezydent zapowiedział, tak też się stało. Tegoroczne dni Gorzowa, które mają odbyć się dniach 1-3 lipca mają być dwukrotnie droższe i pochłonąć niespełna milion złotych. Jak się okazuje, w budżecie miasta na ten cel zapisano tylko 400 tys. zł. – Resztę kwoty chcemy pozyskać od sponsorów i firm, które będą chciały się wystawić na miejskim terenie – tłumaczyła na antenie Radia Go Ewa Hornik, dyrektor wydziału kultury i sportu.

Skąd takie wysokie koszty organizacji? Pieniądze mają zostać wydane przede wszystkim na wynagrodzenia dla artystów, a także na nagłośnienie, ochronę i reklamę. Listę artystów, których zobaczymy na scenie poznamy na przełomie kwietnia i maja. Jednak wiadomo, że pojawią się gwiazdy z zagranicy, które na pewno zgarną sporą sumę za występ nad Wartą.

Według wielu radnych taka kwota to przesada, jeżeli chodzi o organizację trzydniowej imprezy. Jednak władze zaangażowane w organizację Dni Gorzowa nie widzą nic w tym złego, a dyrektor Hornik podkreśla, że i tak nie wydamy dużo, ponieważ w przeliczeniu na jednego mieszkańca koszt imprezy to 8 zł. A zielonogórskie Winobranie jest znacznie droższe – tam budżet wynosi 2 mln zł.

Sam prezydent Jacek Wójciki podkreślał na antenie Radia Gorzów, że na organizację Dni Gorzowa zostanie wydanych pieniędzy tyle ile będzie potrzeba, nawet gdyby to miały być, tak jak w przypadku Zielonej Góry. Bo jak przyznaje – takie święto należy się każdemu mieszkańcowi naszego miasta.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości