Wiadomości

Napadł na sklep - pracownika zamknął w toalecie

9 marca 2016, 14:19, inf. prasowa/mk
Wyprowadził pracownika do toalety, tam go zamknął a później splądrował sklep. Wszystko to działa się w nocy z soboty na niedzielę w jednym ze sklepów z alkoholem przy ulicy Sikorskiego.

Jak informuje lubuska policja, napastnik po wejściu do środka groził pracownikowi użyciem przemocy i zażądał wydania pieniędzy. Był przy tym bardzo agresywny. - Wyprowadził pracownika do toalety mieszczącej się na zapleczu i zabronił wyjścia. W tym czasie splądrował sklep zabierając pieniądze i kasetkę powodując straty na 3,5 tys. złotych - opowiada Tomasz Bartos z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Napastnik po dokonaniu rozboju oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go dopiero w Bolesławcu, w województwie dolnośląskim. Tam, podczas patrolowania ulic miejscowi funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód. Jak się okazało, siedział w nim 30-latek który odpowiadał dokładnie rysopisowi podanemu przez napadniętego pracownika sklepu.

W aucie policjanci odnaleźli też rzeczy z kradzieży do jakiej doszło dzień przez rozbojem. Okazało się, że zatrzymany w Bolesławcu mężczyzna poszukiwany był za kradzież saszetki z barki cumującej na nabrzeżu Warty. Pokrzywdzony oszacował wtedy straty na kilkaset złotych.

30-latek został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy. Tutaj usłyszał zarzuty i przyznał się do obu przestępstw. Tłumaczył policjantom, że pieniądze, które zabrał ze sklepu wydał w kasynie. Natomiast rzeczy pochodzące z barki policjanci odzyskali.

30-latkowi grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości