Tylko u nas zobaczysz projekt ronda na Walczaka

29 lutego 2016, 12:38, aw
fot. Anna Warchoł
W marcu ruszy przetarg na przebudowę ul. Walczaka wraz z budową ronda turbinowego. Natomiast prace mają ruszyć w kwietniu. To będzie jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Gorzowie w tym roku. Znamy już wstępny projekt inwestycji.

Wiosna w Gorzowie to czas wielkich robót drogowych. Na dniach ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Walczaka, która obejmie również budowę bezkolizyjnego ronda. Na okres prac ul. Walczaka na 800-metrowym odcinku będzie całkowicie zamknięta, a zmotoryzowani będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów.

- Przebudowa ul. Walczaka będzie prowadzona równocześnie z remontem Warszawskiej. Dlatego też prosimy kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ w centrum miasta będą tworzyć się spore korki. Jednak ta inwestycja jest niezbędna, a budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ul. Walczaka z Jagiełły umożliwi kierowcom skręcenie w lewo w ul. Warszawską  - mówi Agnieszka Surmacz, dyrektor wydziału inwestycji.

Roboty na Walczaka ruszą w kwietniu. I można śmiało stwierdzić, że będzie się tam sporo działo. Znamy już wstępny projekt ronda, które powstanie na skrzyżowaniu ul. Walczaka z Jagiełły oraz tego, jak będzie wyglądać Walczaka w kierunku skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Rondo będzie turbinowe, czyli najprościej mówiąc takie na którym kierowca będzie jechał po jednym pasie i nie będzie miał możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie za sprawą wysepek i separatorów kanalizujących ruch. Natomiast wysepka na środku ronda i pasy oddzielające kierunki jazdy będą wysadzone trawą.

Bardzo ważną zmianą na Walczaka będzie również pojawienie się ścieżki rowerowej. Zostanie ona wybudowana po prawej stronie drogi jadąc od ronda w górę ulicy i będzie wykonana z asfaltu. Pomiędzy ścieżką rowerową, a wiatą przystankową koło zatoczki autobusowej na wysokości Białego Kościółka pojawią się żółte barierki ochronne. Ścieżka rowerowa będzie prowadzić do ul. Warszawskiej. Pojawi się też przejazd w kierunku ul. Cichońskiego. Co do lewej strony ulicy Walczaka, pozostanie tam chodnik z polbruku.

W ramach inwestycji zostanie również przebudowana kanalizacja i sieć wodociągowa, pojawią się też nowe latarnie LEDowe. Prace na Walczaka pochłoną około 5 mln zł i powinny zakończyć się do końca tego roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości