Wiadomości

Wypadek cysterny przewożącej gaz. Zablokowana krajowa "22"

4 lutego 2016, 18:10, Anna Warchoł
Fot. Pomoc drogowa Anhol
W czwartek 4 lutego o godz. 17 na skrzyżowani krajowej „22” z drogą na Lubniewice doszło do zderzenia busa z ciężarówką przewożącą gaz. Do szpitala w ciężkim stanie trafił kierowca dostawczego peugeota oraz lżej ranny kierowca ciężarówki.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z drogą na Lubniewice, na wysokości miejscowości Rogi.

- Kierowca dostawczego peugeota jechał od strony Lubniewic i wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącej ciężarówce w kierunku Kostrzyna – mówi Alina Słonik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Wskutek wypadku ciężarówka przewożąca gaz wylądowała w rowie – kołami do góry. Zaczął się z niej ulatniać gaz. Na miejsce został wezwany właściciel firmy oraz druga cysterna do której zostanie przepompowany gaz. Natomiast peugot został praktycznie zmiażdżony.

W wyniku wypadku ciężko ranny został kierowca dostawczego peugeota. Mężczyzna nieprzytomny trafił do szpitala. Z kolei kierowca ciężarówki odniósł lżejsze obrażenia - on również został przetransportowany do gorzowskiego szpitala.

Krajowa "22" jest zablokowana na odcinku od skrzyżowania z DK nr 24 do skrzyżowania z drogą na Kołczyn. Policjanci kierują zmotoryzowanych objazdami przez Skwierzynę i Sulęcin. 

AKTUALIZACJA

godz. 21.15 - Według informacji Waldemara Koniecznego, oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, krajowa „22” będzie zablkokowana do rana.

godz. 23.30 - Zła wiadomość dla kierowców chcących przejechać krajową "22" w piątkowy poranek. Jak podaje Waldemar Konieczny z KP PSP w Sulęcinie - akcja podnoszenia ciężarówki z rowu rozpocznie się dopiero po godz. 8 rano w piątek 5 lutego. Do tej pory DK nr 22 będzie cały czas zablokowana, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

O aktualnej sytuacji na krajowej "22" piszemy TUTAJ

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości