Wiadomości

Prezydent Wójcicki na Walentynki u państwa Synowiec

3 lutego 2016, 14:33, aw
Na niedzielę 14 lutego przypadają popularne Walentynki. Tego też dnia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki pojawi się w kuchni pani Anny Synowiec, gorzowskiej radnej sejmiku wojewódzkiego i upiecze sernik.

„Prezydenci sernik” był do wygrania podczas licytacji na 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O co chodziło? Nie o podarowanie kawałka sernika przez prezydenta Jacka Wójcickiego, ale o pojawienie się jego w domu zwycięzcy aukcji z własnymi produktami i upieczeniu na oczach domowników przepysznego ciasta.

Styczniową licytację wygrała Anna Synowiec, radna sejmiku województwa lubuskiego, a prywatnie żona znanego adwokata Jerzego Synowca. Za „prezydencki sernik” zapłaciła niemałą sumę 3,5 tys. zł.

- Ta licytacja to była fantastyczna sprawa. Przelicytowałam męża, ale będziemy go wspólnie jeść razem z rodziną i przyjaciółmi podczas kameralnej imprezy. Prezydent Wójcicki będzie piekł sernik, a ja ugotuję obiad za który nie będzie musiał zapłacić – śmiała się na antenie Radia GO radna Anna Synowiec.

Termin wielkiego pieczenia? Już w niedzielę 14 lutego u państwa Synowiec.

A jeżeli ktoś chciałby, jak smakuje „prezydencki sernik”, podajemy do niego przepis według Jacka Wójcickiego.

Przepis na „prezydencki sernik”

Składniki:

1) ser tłusty mielony(do wypieków) – 1kg

2) cukier – 1,5 szklanki

3) masło – 1 kostka (200g)

4) jaja – 8-10

5) proszek do pieczenia – 1 łyżeczka

6) kasza manna – 5 łyżek stołowych

7) bakalie wg uznania

8) cukier waniliowy

Mikserem utrzeć żółtka z cukrem, dodać cukier waniliowy i masło. Do utartej masy dodawać stopniowo ser i wszystko razem ucierać. Następnie wsypać kasze mannę i proszek do pieczenia. Dodać ubite na sztywno białka i bardzo delikatnie wmiksować w całą masę. Piec około 1 godzinę - najpierw 220 stopniach, później trzeba zmniejszyć do 180.

 - Po upieczeniu należy odkroić zacny kawałek i dostarczyć do mnie celem potwierdzenia zgodności z oryginałem – żartował dwa lata temu prezydent zdradzając swój przepis na Facebooku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości