Wiadomości

Gminy bez fotoradarów

30 grudnia 2015, 15:14, aw
fot. Marcin Kluwak
Od 1 stycznia 2016 roku straż miejska oraz gminy stracą możliwość kontroli prędkości. W efekcie gminy powoli wycofują je z użytkowania. Te w gminie Deszczno nie robią już zdjęć od połowy grudnia.

Jeden z fotoradarów w gminie Deszczno jest ustawiony przy drodze krajowej nr 22 w miejscowości Krasowiec, a drugi przy „starej trójce” w Brzozowcu. Jak przyznaje Paweł Tymaszn, wójt gminy Deszczno - roczne wpływy do budżetu z wystawionych mandatów wynosiły około 350 tys. zł.

- Nie pieniądze były tutaj najważniejsze, ponieważ dochody z mandatów  przeznaczone były przede wszystkim na wysyłanie zdjęć i wypłaty dla pracowników. Gmina wychodziła tak naprawdę na zero. Najistotniejsze było bezpieczeństwo, ponieważ zarówno na DK nr 22, jak i na „starej trójce” dochodziło do wielu wypadków, również śmiertelnych  – tłumaczy wójt Deszczna.

Tymszan uważa, że likwidacja fotoradarów to bardzo duży błąd, ponieważ kierowcy widząc fotoradar, automatycznie ściągali nogę z gazu. Teraz już tak nie będzie, to fotoradary zostaną zdemontowane. Te stacjonarne w gminie Deszczno znikną już po Nowym Roku. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości