Wiadomości

Najwięcej aut na Moście Staromiejskim i…

29 grudnia 2015, 10:14, aw
fot. czytelnik
Znamy już wyniki pomiarów natężenia ruchu, które odbywało się na początku grudnia na kilku skrzyżowaniach i rondach w Gorzowie. Wynik? W trzy dni przez miasto przejechało ponad pół miliona samochodów.

Władze miasta mają w planach rozbudowę dróg w naszym mieście. Ulice, które miałyby przejść gruntowną przebudowę, to m.in. Walczaka od granic miasta w stronę ronda Gdańskiego, ul. Bierzarina i Łukasińskiego. Oprócz tego magistrat myśli nad wyłączeniem z ruchu fragmentu ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Cichońskiego i stworzeniem w tym miejscu deptaka.

Aby mieć pewność, że takie rozwiązania nie są bezpodstawne, gorzowski magistrat zlecił firmie ze Szczecina badanie natężenia ruchu w centrum miasta na skrzyżowaniach: Sikorskiego-Chrobrego, Alei Konstytucji 3 Maja-Sikorskiego, Wybickiego-Jagiełły, Chrobrego-Spichrzowej oraz Cichońskiego-Sikorskiego. Ponadto liczenie aut odbyło się na kilku rondach m.in. na rondzie Santockim, Gdańskim, Piłsudskiego, Górczyńskim czy Wyszyńskiego.

Pomiary ruchu trwały trzy dni, a ich wyniki dają do myślenia. – Najbardziej oblegany jest Most Staromiejski, tam w ciągu doby przejeżdża ponad 30 tysięcy pojazdów. Tutaj natężenie ruchu rozkłada się równomiernie przez cały dzień. Kolejnym miejscem, gdzie ruch jest bardzo duży jest Trasa Nadwarciańska, tam przejeżdża 25 tys. samochodów. Co do rond, to najbardziej obciążone jest rondo Wyszyńskiego, Piłsudskiego oraz Ofiar Katynia – komentowała na antenie Radia GO Agnieszka Surmacz, dyrektor wydziału inwestycji.

Ponadto badania wykazały, że codziennie ul. Myśliborską przejeżdża 15 tys. aut, Podmiejską 10 tys. W sumie przez trzy dni przez Gorzów przejechało ponad pół miliona samochodów. Jak przyznaje dyrektor Surmacz, wyniki utwierdzają władze miasta w przekonaniu, że drogowe inwestycje i rozbudowa najbardziej obleganych ulic jest potrzebna. Warto również odciążyć centrum miasta poprzez zamknięcie fragmentu Sikorskiego. Wówczas cały ruch samochodowy w ścisłym centrum zostałby przeniesiony na ul. Jagiełły i Warszawską oraz na planowaną do budowy drogę łączącą ulicę Spichrzową z Teatralną, która miałaby powstać wzdłuż estakady kolejowej. Natomiast co do rozbudowy ul. Walczaka, Łukasińskiego i Bierzarina do dwóch jezdni w każdym z kierunków – trwa właśnie przetarg. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości