Wiadomości

Ulica Jagiełły do poprawki?

22 grudnia 2015, 10:42, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Chociaż Jagiełły jest już przejezdna, a na jezdni zostały namalowane pasy, to miasto wciąż nie odebrało drogi po zakończonym remoncie. Niewykluczone, że wykonawca będzie musiał od nowa wylewać asfalt.

Prace na Jagiełły trwały ponad dwa miesiąca. Kierowcy nowo wyremontowaną drogą mogli przejechać już na początku grudnia. Jednak jakość wylanego asfaltu spotkała się z falą krytyki wśród zmotoryzowanych.

Na naszym forum pojawiały się liczne negatywne komentarze na temat remontu ulicy. -  Odwalili najgorszą lipę jaka widziałem. To jest asfalt? Droga nierówna pofałdowana i już się koleiny robią. A do tego beton który schnie 3 tygodnie. Żałosne – pisał pan Bartłomiej. Podobnego zdania była pani Grażyna -  Istotnie też poczułam te nierówności na asfalcie – komentowała. - Przystanki muszą dojrzeć to rozumiem a asfalt wylany na Jagiełły ma się uleżeć aby droga była równa? – ironizował pan Dawid.

Jak się okazało, co do jakości wykonanych prac na Jagiełły  swoje zastrzeżenia ma również magistrat.  – Droga nie została jeszcze odebrana. Chodniki oraz zatoki autobusowe zostały wykonane poprawnie. Jednak pewne zastrzeżenia mamy  co do nawierzchni jezdni. Swoje wątpliwości i uwagi przekazaliśmy już wykonawcy i w środę 30 grudnia mają zostać wykonane elektroniczne pomiary grubości nawierzchni. Ich wyniki zostaną poddane analizie jeszcze tego samego dnia – komentuje Agnieszka Szurgot-Miłosz z wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego.

Jeśli okaże się, że trzeba będzie wprowadzić poprawki, to wykonawca będzie musiał sfrezować asfalt i od nowa go położyć.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości