W Lubuskiem najwięcej wypadków i piratów drogowych

16 grudnia 2015, 12:03, aw/PAP
fot. czytelnik
Według danych GUS, to w powiecie słubickim było najwięcej wypadków czy kierowców złapanych na prowadzeniu auta po pijaku w 2014 roku. Powiat gorzowski znalazł się na ósmym miejscu w całym zestawieniu.

Główny Urząd Statystyczny podsumował 2014 rok, jeżeli chodzi o piratów drogowych i przestępstwa, jakich dopuszczali się kierowcy na drogach w całym kraju. GUSS zebrał dane z Komend Wojewódzkich Policji dotyczące przestępstw drogowych – chodziło tutaj m.in. o wypadki, prowadzenie auta pod wpływem alkoholu czy przekraczanie dozwolonej prędkości. Przestępstwa te przeliczył na 1000 mieszkańców danego powiatu.

I tak „zaszczytne” pierwsze miejsce, które oznacza najniebezpieczniejszy powiat w Polsce – zajął powiat słubicki. Tutaj przestępstw drogowych było 5,75. Drugi jest powiat pułtuski w województwie mazowieckim (4,94), a trzeci suwalski w województwie podlaskim (4,74).

W tym niechlubnym zestawieniu znalazł się również powiat gorzowski, który zajął wysokie 8 miejsce. W naszym powiecie stwierdzono 3,86 przestępstw drogowych na 1000 mieszkańców.  To i tak sporo powyżej średniej dla wszystkich powiatów w Polsce, która wyniosła nieco ponad 2,5.

W ubiegłym roku statystycznie najbezpieczniej było na drogach w Gdańsku, gdzie wskaźnik przestępstw drogowych wyniósł tylko 1,14.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości