Wiadomości

Ceny paliw spadają. Pojedziemy taniej na Święta?

14 grudnia 2015, 18:35, Paweł Zygmunt, red
Też zauważyliście, że w Gorzowie paliwo potaniało? Zupełnie niedawno mówiono, że litr pb95 przekroczy magiczny próg 6 złotych. A tu proszę, jeszcze trochę i bezołowiową będziemy kupować za 3,99. Tymczasem przyjrzyjmy się obecnym cenom na gorzowskim rynku.

Kolejny tydzień na stacjach w Gorzowie obserwuję coraz niższe ceny. Jest duża szansa, że ten marsz w dół nie zatrzyma się przed Świętami ani przed Nowym Rokiem. Niskim cenom sprzyja tani surowiec: baryłka ropy BRENT staniała w ciągu ostatnich dwóch tygodni o ponad 10% i łagodna zima, co powoduje niższy popyt na olej opałowy (duże zakupy oleju opałowego powodują wzrost cen oleju napędowego). W tej beczce miodu jak zwykle znajduje się łyżka dziegciu: ryzyko osłabienia się złotówki wobec dolara. Miesiąc temu za dolara trzeba było zapłacić 3,91 zł w piątek 3,96, a w między czasie dolar osiągnął pułap 4,04. T oczywiście niewiele w stosunku do tempa spadku ceny ropy, ale cena ropy też ma gdzieś swoje dno i wtedy spadki cen na stacjach się skończą jeżeli złotówka nie zacznie się umacniać. Ale na razie cieszmy się niższymi cenami i niech obniżki trwają jak najdłużej.

Kilka słów komentarza odnośnie naszych stacji. Stacja MZK po długich tygodniach trwania przy swojej, niestety mocno odbiegającej od rzeczywistości rynkowej, cenie w ciągu tego tygodnia dwa razy obniżyła cenę ON do przyzwoitego poziomu 4,10 zł/l, ale mimo to nadal nie jest najtańszą stacją w mieście… W okolicach Gorzowa a konkretnie w Deszcznie można zatankować ON za 3,99 zł. Niestety Tesco na razie nie korzysta z podpowiedzi na stronach Tańsze paliwo w Gorzowie, bo ich ceny są na poziomie stacji sieciowych… Ale pierwsze koty za płoty – może trzeba będzie napisać ponownie do centrali. Dla porównania Tesco w Zielonej Górze: ON 3,99, PB95 4,17.

Poniższe zestawienie zostało przygotowane na podstawie informacji od użytkowników strony „Tańsze paliwo w Gorzowie” zebranych w dniach 10-11.12.2015. Dane prezentowane są w taki sposób jak podali użytkownicy. Niektóre stacje nie prowadzą danego rodzaju paliwa (np. na MZK można kupić tylko ON), a niektórych cen użytkownicy po prostu nie podali (najczęściej LPG).

Najtańsze stacje w tym tygodniu w Gorzowie: Benzyna - Faraon, OTL, Intermarche wszystkie po 4,19 zł/l, Olej napędowy: Faraon, Transbud, EM-PAL , MZK . Więcej informacji i dodatkowe komentarze i informacje na: https://www.facebook.com/Ta%C5%84sze-paliwo-w-Gorzowie-899986713407054/?ref=aymt_homepage_panel

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości