Wiadomości

Skok spadochronowy w tandemie – odlotowa rozrywka także dla ciebie!

11 grudnia 2015, 09:49, red
Do skoku spadochronowego wcale nie trzeba mieć żelaznej kondycji, nienagannego zdrowia czy czasu, by uczestniczyć w długich szkoleniach. Nie trzeba również mieć grubego portfela, ponieważ można skorzystać z niedrogich skoków tandemowych.

To rozrywka, która na pewno przypadnie do gustu amatorom adrenaliny, ale również może skorzystać z niej każdy, kto ma ochotę na przeżycie czegoś niezwykłego.

Skoki tandemowe, jak ich sama nazwa wskazuje, odbywają się w tandemie, czyli w parze. Biorą w nich udział pilot, którym jest zazwyczaj wykwalifikowany instruktor spadochroniarstwa, specjalista z tysiącami skoków na swoim koncie, a także pasażer, który nie musi mieć żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Do skoku tandemowego nie potrzeba również badań lekarskich, nie ma konieczności czasochłonnego szkolenia. Uczestnicy spięci są specjalną uprzężą, która gwarantuje bezpieczeństwo. Na plecach pilota znajdują się spadochron oraz automat.

Jak skacze się w tandemie?

Przed rozpoczęciem skoku jego uczestnik bierze udział w krótkim przeszkoleniu – informuje ono o przebiegu i zasadach bezpieczeństwa. Potem otrzymuje gogle, kombinezon i inne potrzebne akcesoria i już można wchodzić do samolotu. W ciągu kilkunastu minut wynosi on uczestników na wysokość 3000-4000 metrów. Wysokość wyskoku jest tutaj bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy czas swobodnego spadania, który jest tym najbardziej emocjonującym. Spada się wtedy z prędkością około 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi, więc to jedyne tego rodzaju uczucie i po prostu trzeba je przeżyć. W przypadku 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to już 60 sekund od momentu opuszczenia samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronu. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości otwiera się spadochron, a uczestnicy tandemu przez kilka minut wolno opadają aż do miękkiego lądowania.

Co więcej, całe to podniebne wydarzenie może być zarejestrowane na filmie i na zdjęciach. Wtedy skacze jeszcze jeden skoczek, na którego kasku jest zamontowana kamera – to powoduje, że jest on w stanie uchwycić wszystkie najważniejsze momenty od wyskoku z samolotu aż do lądowania. Jest to dodatkowo płatna usługa, ale warto się na nią zdecydować przy pierwszym skoku, aby uchwycić te emocje.

Ile kosztuje taka przyjemność?

Wbrew pozorom skoki spadochronowe w tandemie nie są wyjątkowo drogie – ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych za skok z 3000 metrów. W przypadku 4000 metrów trzeba zapłacić około 700 złotych. Usługa rejestracji skoku spadochronowego to dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych. Rezerwacja skoku jest bardzo łatwa i można zrobić to przez internet. Skok można kupić również jako voucher upominkowy – wtedy jest on dostarczany bez wyznaczonej daty w formie zaproszenia.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Skydive.pl – certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem. Również organizuje on skoki w Przasnyszu, Gliwicach i w Pruszczu Gdańskim. Rezerwację skoku tandemowego można wykonać tutaj.

Artykuł został przygotowany przez firmę SilesianSEO pozycjonowanie stron internetowych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości