Zatrzymano bandytów, którzy napadli na Shell [wideo]

9 listopada 2015, 13:18, Marcin Kluwak, inf. prasowa KWP
16 czerwca napadli na stację paliw przy Kasprzaka. Przez kilka miesięcy udało im się pozostać na wolności. W ubiegłym tygodniu uzbrojeni policjanci dokonali aresztowania 25 i 27-latków z Gorzowa.

O akcji policji mającej na celu zatrzymania bandytów nieoficjalnie mówiono już w ubiegłym tygodniu. Nikt jednak nie chciał zdradzić szczegółów zatrzymań, jakie miały miejsce w centrum miasta, praktycznie na oczach przechodniów. Dziś już wiadomo, że policjantom udało się natrafić na ślad bandytów, którzy w czerwcu tego roku napadli na stację paliw Shell przy ulicy Kasprzaka. Było to dosłownie miesiąc po tym, jak na tej samej stacji policjanci zorganizowali ćwiczenia na wypadek... napadu.

16 czerwca, około godziny 23 na stację Shell przy Kasprzaka wbiega dwóch zamaskowanych mężczyzn. Przy pomocy narzędzi przypominających broń terroryzują pracowników i zabierają z kasy pieniądze. Ich łupem pada butelka alkoholu, kilka paczek papierosów i tysiąc złotych. Przez całą noc trwała policyjna obława mająca na celu zatrzymanie sprawców. Sprawdzane były okoliczne ogródki działkowe, policjanci szukali bandytów na prywatnych posesjach. Niestety – bezskutecznie.

Dopiero mozolna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania sprawców napadu. - Zebrane dowody pozwoliły na zatrzymanie dwóch mieszkańców Gorzowa. 25-latkowi i 27-latkowi przedstawiono zarzuty dokonania rozboju – wyjaśnia Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Starszy z mężczyzn odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Mężczyźni najbliższy miesiąc spędzą w areszcie. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości