Wiadomości

Reggae nad Wartą przeniesie się nad rzekę?

27 lipca 2015, 09:58, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Za nami kolejna edycja najstarszego letniego festiwalu reggae, który w miniony weekend odbył się w amfiteatrze. Jednak gorzowski magistrat myśli nad zorganizowaniem tej imprezy właśnie nad Wartą.

Festiwal Reggae nad Wartą, to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Pierwsza edycja, która odbyła się w lipcu 1986 roku była wielkim sukcesem - dwa dni koncertów obejrzało łącznie kilkanaście tysięcy osób, karnet kosztował wówczas 1,2 tys. zł, a już do kolejnej edycji nadesłano kasety od 37 kapel chętnych do występu.

Zachęceni powodzeniem imprezy organizatorzy postanowili kontynuować ją w kolejnych latach. Nie wszystkie te edycje okazały się równie udane, zawsze jednak przyciągały kilka renomowanych grup i mnóstwo młodych, debiutujących zespołów. Ostatnia edycja festiwalu w tej formule odbyła się w roku 1991. Do organizacji Reggae nad Wartą powrócono dopiero w 2005 roku.

Jednak organizacja festiwalu w amfiteatrze, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Podczas ostatniej edycji tej imprezy, która odbyła się w dniach 24-25 lipca w Gorzowie – pojawiło się wiele głosów wśród mieszkańców, że Reggae nad Wartą powinno odbywać się, jak mówi sama nazwa właśnie nad rzeką.

Nad takim rozwiązaniem zastanawia się również gorzowski magistrat. – Jeżeli technicznie będzie to możliwe, aby zorganizować tę imprezę nad Wartą, to z przyjemnością przeniesiemy ją z amfiteatru na błonia koło mostu żelaznego – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

O tym, że warto organizować tego typu imprezy na nadwarciańskich błoniach pokazały Dni Gorzowa, które odbyły się w ostatni weekend czerwca właśnie na gorzowskich bulwarach i przyciągnęły nad Wartę tysiące ludzi.

- Polana przy moście żelaznym jest bardzo przyjaznym miejscem. Można tam na spokojnie usiąść na kocyku, poleżeć i pobawić się przy dobrej muzyce. Ponadto jest to lokalizacja, która może przeszkadzać małej ilości osób, jeżeli chodzi o hałas podczas imprez – podkreśla Wójcicki.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może już w przyszłym roku Reggae nad Wartą odbędzie się właśnie nad rzeką. A przy jamajskich rytmach będzie mogła pobujać się większa liczba gorzowian.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości