W rytmie hitów na 101,7 FM. Za kilka dni usłyszymy nowe Radio GO FM

13 lipca 2015, 10:00, Marcin Kluwak
Na 101,7 FM w Gorzowie i okolicach już w ciągu najbliższych kilku dniu usłyszymy całkiem nowe radio. GO FM to codzienna porcja dobrej muzyki tanecznej i lokalnych informacji.

O planowanym starcie nowego radia pisaliśmy już wcześniej w artykule pt. „Radio GO FM wystartuje w wakacje!” I tak się właśnie stanie. Do rozpoczęcia emisji zostało zaledwie kilka dni. - Wszystko już jest dopięte na ostatni guzik, obecnie trwają prace na obiekcie nadawczym – wyjaśnia Andrzej Adamczyk, prezes zarządu spółki, a jednocześnie redaktor naczelny nowego Radia GO FM 101.7.

Skompletowany jest też zespół redakcyjny, który przygotowywać będzie serwisy i lokalną publicystkę. - Już od rana nasi słuchacze otrzymają sporą dawkę ważnych i użytecznych informacji lokalnych, a także serwisy informacyjne z kraju i ze świata – dodaje Adamczyk. Nie zabraknie też aktualnych informacji dla kierowców.

Jeżeli chodzi o format muzyczny, to Radio GO FM prezentować będzie unikalny na gorzowskim rynku radiowym mix największych hitów muzyki tanecznej od lat 80-tych, po nagrania współczesne, wykonawców polskich i zagranicznych. Prezentowane gatunki to: euro disco, euro dance, klasyczne disco, disco polo i polski dance.

- Jednym z prowadzących program będzie znany wszystkim prezenter Daniel Zieliński – tłumaczy Adamczyk. Tego popularnego dj-a usłyszymy przede wszystkim w porannym show Radia GO FM - od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o udzieleniu koncesji na nadawanie programu radiowego o charakterze uniwersalnym spółce Radio GO Sp. z o. o. już w sierpniu 2014 roku. Radio nadawać będzie na 101,7 MHz. z mocą 1,0 kW. Anteny nadawcze mają być umiejscowione na kominie elektrociepłowni przy ulicy Energetyków. Techniczny zasięg stacji to Gorzów Wielkopolski i okolice. Praktycznie radio usłyszeć będzie można na terenie całego byłego województwa gorzowskiego. W zasięgu stacji ma być blisko 150 tysięcy osób.

Adamczyk stawia przed sobą i przed swoim zespołem wysokie cele. - Chcemy w ciągu kilku miesięcy stać się jedną z najpopularniejszych stacji w Gorzowie. Przyjęty przez nas format muzyczny świetnie sprawdził się w wielu innych miastach w Polsce. To pozwala nam pozytywnie patrzeć w przyszłość – tłumaczy redaktor naczelny.

Radio GO FM współdziała ściśle z Grupą ZPR Media, która to lokalnym stacjom radiowym oferuje współpracę programowo-reklamową. 

Według naszych nieoficjalnych informacji stacja ma włączyć swoje nadajniki w najbliższym czasie, najprawdopodobniej jeszcze przed 25 lipca. Przez kilka pierwszych dni ma być nadawany sygnał testowy.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości