Wiadomości

Zamiast S3, trasa alternatywna?

9 lipca 2015, 14:51, red
fot. Anna Warchoł
Droga S3 jest jednym z najpopularniejszych szlaków komunikacyjnych nad morze, jeżeli chodzi o nasz region. Dlatego też często w weekendy tworzą się tam spore korki, zwłaszcza na obwodnicy Gorzowa, gdzie są wąskie gardła. Dlatego też warto skorzystać z tras alternatywnych.

Wakacje w pełni. Dlatego też wiele osób z południa kraju jedzie nad Bałtyk, wybierając często trasę S3, jako sposób na jak najszybsze dotarcie do celu. Jednak w ten sam sposób myśli wielu zmotoryzowanych i na popularnej S3 pojawiają się tysiące samochodów.

Efekt? Gigantyczne korki w czasie weekendów na tzw. wąskich gardłach na obwodnicy Gorzowa, gdzie dwupasmówka, przechodzi w drogę jednojezdniową. Dlatego też miejski inżynier ruchu proponuje wybieranie tras alternatywnych.

Objazd odcinka S-3 pomiędzy węzłami „Skwierzyna Zachód” i „Gorzów Północ”

Zjazd Z S-3 w prawo na węźle „Skwierzyna Zachód”  w kierunku na Skwierzynę, Deszczno, Kostrzyn (DK24). Dalej skręt w prawo w starą DK 3 w kierunku miejscowości Deszczno, Kostrzyn (DK24). Na skrzyżowaniu DK 24 – Stara DK 3 skręt w prawo w kierunku Gorzowa. Przejazd starą DK3 przez miejscowości Trzebiszewo – Brzozowiec – Deszczno do Gorzowa. Dojazd do Gorzowa i w Gorzowie Wlkp. przejazd po trasie: ul. Poznańska – Rondo Poznańskie – Koniawska – Kasprzaka - Rondo Kasprzaka – Trasa Nadwarciańska – Rondo Santockie – Podmiejska (DK 22) – Pomorska – Rondo Ofiar Katynia – Aleja Ruchu Młodzieży Niezależnej – Rondo Piłsudskiego – Al. Odrodzenia Polski – Rondo Wyszyńskiego - Roosevelta – Słowiańska – Rondo Szczecińskie - Myśliborska – Szczecińska – węzeł „Gorzów Północ” i powrót na drogę ekspresową S-3 (dotyczy pojazdów o masie rzeczywistej do 7 ton)

Objazd odcinka S-3 pomiędzy węzłami „Gorzów Południe” i „Gorzów Północ” przez Gorzów

Zjazd z S-3 w prawo na węźle „Gorzów Południe” w kierunku miejscowości Gorzów, Wałcz, Kostrzyn. Dalej skręt w lewo na DK 22 w kierunku miejscowości Gorzów, Wałcz. Przejazd przez Gorzów Wlkp. po trasie: ul. Kasprzaka (DK22) – Rondo Kasprzaka – Trasa Nadwarciańska (DK22) – Rondo Santockie – Podmiejska (DK22)  – Pomorska – Rondo Ofiar Katynia – Aleja Ruchu Młodzieży Niezależnej – Rondo Piłsudskiego – Al. Odrodzenia Polski – Rondo Wyszyńskiego – Roosevelta – Słowiańska – Rondo Szczecińskie - Myśliborska – Szczecińska – węzeł „Gorzów Północ” i powrót na drogę ekspresową S-3 (dotyczy pojazdów o masie rzeczywistej do 7 ton)

- Dla pojazdów ciężarowych o rzeczywistej masie całkowitej ponad 7 ton przejazd przez miasto od Ronda Kasprzaka możliwy jest wyłącznie po trasie Trasa Nadwarciańska (DK22) – Rondo Santockie – Podmiejska (DK22)  – Rondo Sybiraków – Łukasińskiego (DK22) – Bierzarina (DK22) – Górczyńska – Rondo Górczyńskie – Piłsudskiego – Rondo Piłsudskiego – Al. Odrodzenia Polski – Rondo Wyszyńskiego - Roosevelta – Słowiańska – Rondo Szczecińskie - Myśliborska – Szczecińska – węzeł „Gorzów Północ” i powrót na drogę ekspresową S-3 – tłumaczy Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości