Mężczyznę przygniotło drzewo. Nie miał szans na przeżycie [film i zdjęcia]

6 lipca 2015, 12:20, aw
fot. Marcin Kluwak
Do tragicznego wypadku doszło w Jeninie podczas prac przy wycince drzewa. Mężczyzna zginął po tym, jak z wysokości 5-6 metrów spadł na niego konar drzewa.

W poniedziałkowe południe doszło do tragicznego wypadku w Jeninie. Właściciel jednego z gospodarstw rolnych zatrudnił firmę tzw. „tartak objazdowy” do wycięcia drzewa na terenie gospodarstwa.

Do wycinki użyto specjalistycznej maszyny. W pracach uczestniczyły dwie osoby - operator maszyny oraz mężczyzna, który pomagał przy ścince.

W trakcie ścinania drzewa, z wysokości 5-6 metrów na mężczyznę spadł konar drzewa. Pomimo akcji ratowniczej, mężczyzna po kilkunastu minutach zmarł.

Jak się okazało mężczyzna ten nie miał umowy i żadnych uprawnień do wykonywania tych prac. Z kolei właściciel firmy, a zarazem operator maszyny był kompletnie pijany.

- Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że operator koparki ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Natomiast sekcja zwłok wykaże czy pracownik, który zginął był również pod wpływem alkoholu – komentuje Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

Na miejscu pracowały cztery jednostki straży pożarnej, w tym ciężki sprzęt.  - Na miejsce został zadysponowany ciężki sprzęt, ponieważ zgłoszenie dotyczyło drzewa, które miało przygnieść mężczyznę. Jednak okazało się, że jego wykorzystanie nie będzie potrzebne. Po stwierdzeniu zgonu przez lekarza pogotowia strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia – tłumaczy Artur Tyczyński z gorzowskiej straży pożarnej.

Powiadomiony został państwowy inspektor pracy. Na terenie, gdzie doszło do tragicznego wypadku jest również prokurator.

Fotoreportaż


1/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

1/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

2/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

2/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

3/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

3/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

4/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

4/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

5/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

5/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

6/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

6/6 Mężczyznę przygniotło drzewo

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości