Król będzie grał dla gorzowian

30 maja 2015, 12:06, aw
fot. facebook.com/krol
Dla każdego coś miłego – tak można powiedzieć o muzykach, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Gorzowa, które po czterech latach przerwy wracają do naszego miasta. Na gorzowskiej scenie oprócz zespołu Zakopower, Raya Wilsona i grupy Najlepszy Przekaz w Mieście, zobaczymy również Błażeja Króla.

Portalowi gorzowianin.com udało się ustalić kolejną gwiazdę, jaka wystąpi podczas Dni Gorzowa, które odbędą się w dniach 26-28 czerwca. Jak zapowiada prezydent Jacek Wójcicki impreza będzie zrobiona z rozmachem.

Wiadomo, że główne koncerty będą odbywać się na scenie rozstawionej na błoniach nadwarciańskich przy moście żelaznym. Ponadto imprezy towarzyszące i szereg atrakcji przewidziano na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim oraz w amfiteatrze.

Do tej pory poznaliśmy trzech wykonawców, którzy zaprezentują się przed gorzowską publicznością. Będzie to Ray Wilson – Genesis Classic Orchestra, który wystąpi w sobotę 27 czerwca o godz. 20. Tego samego dnia wystąpi również polska grupa hip-hopowa Najlepszy Przekaz w Mieście – godzina ich występu nie jest jeszcze znana. Następnie w niedzielę 28 czerwca o godz. 20 dla gorzowian zaśpiewa Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower.

Iście królewski koncert

Kolejnym występem, który czeka na gorzowian w sobotę 27 czerwca będzie koncert Błażeja Króla. Godzina koncertu jest jeszcze w trakcie ustalania.

Błażej Król, to rodzimy muzyk. 31-latek pochodzi z Gorzowa. Jest kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów. Był znany przede wszystkim z występów w zespole Kawałek Kulki, z którym do 2010 roku nagrał dwa albumy studyjne – „Kawałek Kulki” (2007) oraz „Noc poza domem/error” (2010).

Natomiast w latach 2011-2014 wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet UL/KR. Po występowaniu w zespołach w końcu przyszedł czas na solową karierę.

Właśnie w kwietniu 2014 roku Król wydał swój debiutancki album zatytułowany „Nielot”, który odbił się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej. Natomiast w tym roku gorzowski artysta wydał swój drugi solowy krążek pt. „Wij”.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości