Wiadomości

Król będzie grał dla gorzowian

30 maja 2015, 12:06, aw
fot. facebook.com/krol
Dla każdego coś miłego – tak można powiedzieć o muzykach, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Gorzowa, które po czterech latach przerwy wracają do naszego miasta. Na gorzowskiej scenie oprócz zespołu Zakopower, Raya Wilsona i grupy Najlepszy Przekaz w Mieście, zobaczymy również Błażeja Króla.

Portalowi gorzowianin.com udało się ustalić kolejną gwiazdę, jaka wystąpi podczas Dni Gorzowa, które odbędą się w dniach 26-28 czerwca. Jak zapowiada prezydent Jacek Wójcicki impreza będzie zrobiona z rozmachem.

Wiadomo, że główne koncerty będą odbywać się na scenie rozstawionej na błoniach nadwarciańskich przy moście żelaznym. Ponadto imprezy towarzyszące i szereg atrakcji przewidziano na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim oraz w amfiteatrze.

Do tej pory poznaliśmy trzech wykonawców, którzy zaprezentują się przed gorzowską publicznością. Będzie to Ray Wilson – Genesis Classic Orchestra, który wystąpi w sobotę 27 czerwca o godz. 20. Tego samego dnia wystąpi również polska grupa hip-hopowa Najlepszy Przekaz w Mieście – godzina ich występu nie jest jeszcze znana. Następnie w niedzielę 28 czerwca o godz. 20 dla gorzowian zaśpiewa Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower.

Iście królewski koncert

Kolejnym występem, który czeka na gorzowian w sobotę 27 czerwca będzie koncert Błażeja Króla. Godzina koncertu jest jeszcze w trakcie ustalania.

Błażej Król, to rodzimy muzyk. 31-latek pochodzi z Gorzowa. Jest kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów. Był znany przede wszystkim z występów w zespole Kawałek Kulki, z którym do 2010 roku nagrał dwa albumy studyjne – „Kawałek Kulki” (2007) oraz „Noc poza domem/error” (2010).

Natomiast w latach 2011-2014 wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet UL/KR. Po występowaniu w zespołach w końcu przyszedł czas na solową karierę.

Właśnie w kwietniu 2014 roku Król wydał swój debiutancki album zatytułowany „Nielot”, który odbił się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej. Natomiast w tym roku gorzowski artysta wydał swój drugi solowy krążek pt. „Wij”.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości