Wiadomości

Zaatakował 62-latka butelką. Pójdzie do więzienia

18 maja 2015, 11:10, aw
fot. KWP
W zeszłym tygodniu 34-letni mężczyzna przy ul. Śląskiej napadł na przechodnia, zadając mu cios szklaną butelką w głowę. Zabrał ofierze portfel i telefon komórkowy. Po kilku dniach policji udało się zatrzymać bandytę. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia lub więcej – działał jako recydywista.

Wszystko działo się w poniedziałek 11 maja przy ul. Śląskiej. 62-letni gorzowianin szedł sobie spokojnie chodnikiem. W pewnym momencie podbiegł do niego 34-latek zadając przechodniowi cios szklaną butelką w głowę. Starszy mężczyzna upada na ziemię. Napastnik zabiera mu portfel oraz telefon komórkowy.

O całej sprawie gorzowscy policjanci dowiadują się dwa dni później, kiedy 62-latek przychodzi na komendę złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

- Policjanci od tego momentu zaczęli wyjaśniać wszystkie możliwe wersje przebiegu zdarzenia. Czynności operacyjne w ustalaniu mężczyzny odpowiedzialnego za rozbój trwały dobę – mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W czwartek 14 maja gorzowscy policjanci zatrzymali 34-letniego bandytę w jego własnym mieszkaniu. – Był bardzo zaskoczony pojawieniem się policji w swoim mieszkaniu. Podczas przesłuchania odmówił złożenia wyjaśnień – komentuje Maludy.

Policjanci oraz prokurator wnioskowali o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, ponieważ to nie pierwsze jego przestępstwo. Rozboju dokonał również 10 stycznia przy ul. Przemysłowej, kiedy jego ofiarą padł 36-letni mieszkaniec miasta, który stracił dwa telefony komórowego.

Sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i uszkodzenia ciała. Grozi mu do 12 lat więzienia. Jednak z uwagi na fakt, że 34-latek działał jako recydywista, kara ta może zostać powiększona.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości