Broń antyterrorystów w rękach dzieci [zdjęcia]

17 maja 2015, 11:51, aw
fot. KWP
Gorzowscy policjanci pokazali, że „Noc Muzeów” jest nie tylko do zwiedzania obiektów kultury i sztuki, ale może być również doskonałą okazją do odwiedzenia komendy policji i zapoznania się ze sprzętem funkcjonariuszy z różnych wydziałów.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie po raz kolejny wzięła udział w „Nocy Muzeów”. Na zwiedzających oczekiwali funkcjonariusze kilku wydziałów.

- Była okazja, aby podejrzeć pracę policjantów, a także sprzęt, którym się posługują. Funkcjonariusze prewencji przekazywali cenne uwagi dotyczące między innymi handlu ludźmi. Eksperci z drogówki odpowiadali na wiele pytań związanych ze zmianą przepisów. W tym samym czasie dzieci miały możliwość włączenia policyjnych sygnałów w radiowozie – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt antyterrorystów. Dzieci bardzo chętnie oglądały i brały broń do ręki. - Chłopcy nie mogli oderwać oczu od antyterrorystów. Kilku z nich już zadecydowało „jak dorosnę, zostanę policjantem” – komentuje Jaroszewicz.

Ponadto laboratorium kryminalistyczne prezentowało sposoby ujawniania śladów. Odwiedzający mogli otrzymać odcisk swojego palca. Również stoisko z policyjnymi środkami łączności cieszyło się sporym zainteresowaniem. Dużą radość sprawiła najmłodszym możliwość rozmowy z rodzicami przez radiostację. Sprzęt wykorzystywany przez policyjne oddziały do zabezpieczenia imprez masowych mógł przymierzyć każdy. 

Fotoreportaż


1/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

1/11 Gorzowscy policjanci

2/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

2/11 Gorzowscy policjanci

3/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

3/11 Gorzowscy policjanci

4/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

4/11 Gorzowscy policjanci

5/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

5/11 Gorzowscy policjanci

6/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

6/11 Gorzowscy policjanci

7/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

7/11 Gorzowscy policjanci

8/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

8/11 Gorzowscy policjanci

9/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

9/11 Gorzowscy policjanci

10/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

10/11 Gorzowscy policjanci

11/11 Gorzowscy policjanci "od kuchi"

11/11 Gorzowscy policjanci

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości