Wiadomości

Pijani motocykliści na gorzowskich drogach. Mieli ponad 2 promile

20 kwietnia 2015, 14:25, aw
fot. KWP
W minioną niedzielę gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych motocyklistów. Każdy z nich miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu, a jeden nie posiadł uprawnień do jazdy motocyklem.

- Choć apeli o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pod adresem niechronionych uczestników ruchu drogowego jest bez liku, to jednak nie wszyscy kierujący jednośladami potrafią się do nich dostosować. Biorąc pod uwagę konsekwencje zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, prowadzenie przez nich pojazdów pod działaniem alkoholu jest wyjątkowo trudne do zrozumienia – mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W niedzielę 19 kwietnia oficer dyżurny dostał informację, że przy ul. Teatralnej leży motocyklista. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego jechał po pijaku swoim motocyklem, w pewnym momencie nie opanował go i przewrócił się. W swoim organizmie miał 2,6 promila alkoholu.

Kolejny zatrzymany kierowca motocykla wcale nie był w lepszym stanie. 37-letni mężczyzna, który został zatrzymany również w niedzielę w jednej z podgorzowskich miejscowości miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po pijaku oraz bez prawa jazdy przewoził pasażerkę, która nie miała założonego kasku. Na szczęście świadkowie, którzy widzieli, że motocyklista jedzie zygzakiem uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję.

Obaj mężczyźni za swoją głupotę odpowiedzą przed sądem, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

- Sytuacje te pokazują, że wciąż wielu kierowców lekceważy nie tylko przepisy ale też troskę o zdrowie i życie własne oraz innych uczestników ruchu drogowego – komentuje Maludy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości