Wiadomości

Hodował w ogródku marihuanę wartą ponad 70 tys. zł

20 kwietnia 2015, 13:09, aw
fot. KWP
Pięć osób z powiatu gorzowskiego odpowie za posiadanie i rozprowadzanie marihuany. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Wszystko działo się w lipcu 2014 roku, kiedy gorzowscy policjanci dotarli do 27-letniego mężczyzny, który w swoim ogródku miał plantację marihuany. Rosło na niej 91 krzewów konopi.

- To ilości, które pozwoliły by na wyprodukowanie ponad 3 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 70 tysięcy złotych. Dlatego 27-latek oprócz posiadania i udzielania ziela konopi indyjskiej, usłyszał również zarzut związany z  uprawą znacznej ilości tego narkotyku. Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymane w tej sprawie zostały jeszcze cztery osoby w wieku od 22 do 31 lat z terenu powiatu gorzowskiego – wśród nich jest jedna kobieta.

- Chodziło o posiadanie i udzielanie innym osobom blisko 50 działek marihuany. Dlatego większość z zatrzymanych usłyszała zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności – tłumaczy Maludy.

Cała piątka usłyszała łącznie 10 zarzutów za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Sprawa prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości