• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Hodował w ogródku marihuanę wartą ponad 70 tys. zł

20 kwietnia 2015, 13:09, aw
fot. KWP
Pięć osób z powiatu gorzowskiego odpowie za posiadanie i rozprowadzanie marihuany. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Wszystko działo się w lipcu 2014 roku, kiedy gorzowscy policjanci dotarli do 27-letniego mężczyzny, który w swoim ogródku miał plantację marihuany. Rosło na niej 91 krzewów konopi.

- To ilości, które pozwoliły by na wyprodukowanie ponad 3 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 70 tysięcy złotych. Dlatego 27-latek oprócz posiadania i udzielania ziela konopi indyjskiej, usłyszał również zarzut związany z  uprawą znacznej ilości tego narkotyku. Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymane w tej sprawie zostały jeszcze cztery osoby w wieku od 22 do 31 lat z terenu powiatu gorzowskiego – wśród nich jest jedna kobieta.

- Chodziło o posiadanie i udzielanie innym osobom blisko 50 działek marihuany. Dlatego większość z zatrzymanych usłyszała zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności – tłumaczy Maludy.

Cała piątka usłyszała łącznie 10 zarzutów za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Sprawa prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości