Wiadomości

Złamał przepisy. Nie miał prawa jazdy i…

12 marca 2015, 11:08, aw
fot. Anna Warchoł
Gorzowscy policjanci zatrzymali w środę kierowcę mercedesa, ponieważ 32-latek łamał przepisy. Podczas kontroli okazało się, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu, a mężczyzna ma zabrane prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych.

Policjanci z gorzowskiej drogówki w środę 11 marca zatrzymali przy ul. Garbary kierowcę mercedesa. – Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ lekceważył wszelkie przepisy ruchu drogowego – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ponadto podczas sprawdzania dokumentów, okazało się, że mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych nie jest dopuszczony do ruchu. - W sierpniu 2014 roku został wyrejestrowany w urzędzie naszych zachodnich sąsiadów i sprowadzony do Polski – wyjaśnia Jaroszewicz.

Jednak to nie wszystko. 32-letni kierowca z Bydgoszczy nie miał również prawa jazdy, bo… te zostało mu wcześniej zabrane za przekroczenie liczby punktów karnych. Ale policjanci najbardziej byli zaskoczeni zachowaniem mężczyzny. – Kierowca przyznał, że ostatnio otrzymał już mandat karny na 1000 zł za złamanie tych samych przepisów – mówi Jaroszewicz.

Dlatego też tym razem funkcjonariusze drogówki ze względu na lekceważące zachowanie 32-latka postanowili skierować sprawę do sądu, ponieważ kolejny mandat nie byłby wystarczający.

Tylko od początku 2015 roku gorzowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 13 kierowcom, a w 28 przypadkach skierowali wniosek do sądu. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości