We wtorek 17 lutego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie przed godz. 16 dostali wezwanie do potrącenia osoby pieszej przez tramwaj. Do zdarzenia doszło przy ul. Kostrzyńskiej.
Było ono nietypowe, ponieważ 56-letnia gorzowianka została potrącona przez tramwaj na chodniku.
- Policjanci ustalili, że 29-latka kierująca tramwajem zakończyła trasę. Następnie chciała rozpocząć kurs powrotny. Nie zauważyła, że zwrotnica jest przestawiona. W tym ustawieniu tory prowadziły w prawo do zajezdni, przecinając chodnik i ul. Kostrzyńską – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.
29-latka ruszyła tramwajem i potrąciła idącą chodnikiem 56-letnią kobietę. Zanim zatrzymała pojazd, zdążyła częściowo wyjechać na jezdnię. - Na szczęście nie doszło do zderzenia z żadnym pojazdem. Potrącona kobieta została opatrzona na miejscu przez pogotowie – komentuje Jaroszewicz.
Policjanci zatrzymali 29-latce uprawnienia do kierowania tramwajem i skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o tym, jaką karę otrzyma.
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
|
New York Christmas
19 stycznia 2026
kup bilet |
|
Royal National Ballet of Georgia Potskhishv
16 kwietnia 2026
kup bilet |
|
10 Tenorów - Z miłości do kobiet - Tournée luty i marzec 2026
19 lutego 2026
kup bilet |