Wiadomości

Urząd będzie informował i edukował mieszkańców

22 stycznia 2015, 11:06, aw
fot. Bartosz Zakrzewski/archiwum
A wszystko za sprawą programu KAWKA, który ruszył w Gorzowie pod koniec 2014. Teraz władze miasta chcą swoją kampanią edukacyjno-informacyjną podnieść świadomość ekologiczną gorzowian.

Co to takiego jest właściwie KAWKA? To przede wszystkim inwestycja, która jest realizowana w ramach projektu „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza  w śródmieściu Gorzowa Wielkopolskiego”. Czyli zamiana pieców kaflowych na ogrzewanie z sieci miejskiej.

Dzięki temu już w 2015 roku w 75 nieruchomościach zostanie zdemontowanych ok. 3 tys. pieców węglowych. A już od przyszłego sezonu grzewczego mieszkańcy ulic Łokietka, Chrobrego, Drzymały, Wyszyńskiego, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich nie będą musieli się martwić o palenie w piecu czy ciepłą wodę. Natomiast w przypadku kolejnych 122 nieruchomości będzie przygotowywana dokumentacja techniczna, tak aby w kolejnych latach następni mieszkańcy mogli mieć centralne ogrzewanie.

Całość projektu to koszt 65 mln zł.

Będziemy edukować za... ponad 49 tys. zł

Jednak dla Urzędu Miasta same przeprowadzenie inwestycji to nie wszystko. Urzędnicy wychodzą do mieszkańców z kampanią, której głównym celem ma być pokazanie korzyści zdrowotnych i społecznych z wyeliminowania niskiej emisji spalin.

Ponadto miasto chce poinformować gorzowian o swoich działaniach i wskazywać jakie korzyści płyną ze zmiany sposobu ogrzewania.

W efekcie za 49 384,50 zł urząd wykona:

- dwa rodzaje plakatów, ulotek i broszur informacyjnych, przybliżających temat niskiej emisji oraz korzyści zdrowotnych i społecznych wynikających z jej ograniczenia. Materiały te mają również zachęcić mieszkańców

- 10 tys. ulotek w formacie A5

- 500 sztuk broszur w formacie A3

- 350 sztuk plakatów w formacie A3

- 200 sztuk plakatów w formacie B2. Plakat zostanie opracowany na podstawie zwycięskich prac z konkursów przeprowadzonych wśród uczniów w szkołach.

Jednak na tym nie koniec. W weekendowych wydaniach prasy lokalnej pojawi się osiem artykułów prasowych na temat korzyści zdrowotnych i społecznych wynikających z eliminacji źródeł niskiej emisji. W tekstach zostaną zawarte informacje, które będą miały zachęcić mieszkańców do współpracy z miastem w celu inwentaryzacji źródeł niskiej emisji i tworzeniu bazy danych źródeł niskiej emisji.

W kampanii będą brały udział również szkoły. Gorzowskie placówki będą mogły wziąć udział w konkursach – 3 z nich będą skierowane do nauczycieli i uczniów z podstawówek i szkół gimnazjalnych.

Cztery etapy

Kampania edukacyjno-informacyjna ma być prowadzona do 2017 roku i będzie składać się z czterech etapów.

Etap I obejmował opracowanie i wydruk, ulotek, broszur i plakatów informacyjnych nr I oraz opracowanie i publikację dwóch artykułów prasowych.

Etap II obejmował będzie dystrybucję ulotek, opracowanie i publikację dwóch artykułów prasowych oraz  przeprowadzenie 3 konkursów dla nauczycieli i uczniów. Planowany termin zakończenia to 30 czerwca 2015 roku.

Etap III obejmował będzie opracowanie projektu plakatu  informacyjnego nr II oraz jego wydruk i dystrybucję, opracowanie i publikację dwóch artykułów prasowych, dystrybucję ulotek. Termin Planowany termin zakończenia to 30 czerwca 2016 r.

Etap IV obejmował będzie opracowanie i publikację dwóch artykułów prasowych, dystrybucję ulotek oraz opracowanie sprawozdania z przeprowadzenia Kampanii. Planowany termin zakończenia to 30 czerwca 2017 r.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości