Wiadomości

WOŚP w Gorzowie: Kosz nalewek, pokaz morsów i…

8 stycznia 2015, 13:06, aw
fot. Anna Warchoł
Do 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało kilka dni. We wszystkich trzech gorzowskich sztabach WOŚP praca wre. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji w niedzielę 11 stycznia.

W tym roku pieniądze zebrane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przez na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Lubuskie Centrum Wolontariatu swoją siedzibę będzie miało w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Oprócz logistyki w bibliotece nie zabraknie również wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Będzie m.in. pokaz tańca, zajęcia z jogi czy też projekcja filmu dla najmłodszych – po której każde dziecko dostanie kolorowy wiatraczek (symbol tegorocznego finału).

W niedzielę licytacje w ramach WOŚP będą odbywały się w kilku miejscach w Gorzowie. Przede wszystkim na głównej scenie przy centrum handlowym Nova Park, podczas turnieju halowej piłki nożnej przy ul. Słowiańskiej czy też przy Kupcu Gorzowskim.

Tradycyjnie Jan Świerepo przygotował swoje kosze, które będzie można wygrać podczas aukcji. A co w nich znajdziemy? -  Będą to przede wszystkim różnego rodzaju konfitury, powidła oraz cztery rodzaje nalewek – wylicza Jan Świerepo, p.o. wojewody lubuskiego. – Przygotuję trzy takie kosze.

Również w ramach WOŚP zostanie już po raz dziewiąty zorganizowany gorzowski bieg „Policz się z cukrzycą”. – Bieg odbędzie się na boisku II Liceum Ogólnokształcącego, na dystansie trzech kilometrów. Chętni mogą się jeszcze zapisywać, ponieważ zostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc – mówi Ryszard Patalas, organizator biegu.

Do tej pory zgłosiło się ponad 70 osób, jednak Patalas liczy na 130 uczestników – tyle zostało przygotowanych numerów startowych.

Dodatkową atrakcją dla osób, które pojawią się w niedzielę 11 stycznia o godz. 11.30 na boisku przy ul. Przemysłowej będzie pokaz kąpieli w strażackim basenie w wykonaniu morsów z ekipy „Eskimo”.

Jednak to nie koniec atrakcji. Z każdym dniem gorzowskie sztaby odkrywają kolejne karty i zapowiadają co raz więcej wydarzeń w ramach tegorocznego finału WOŚP.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości