Wiadomości

12 pijanych kierowców i 22 kolizje – takie były święta

29 grudnia 2014, 11:56, aw
fot. KWP
Święta Bożego Narodzenia i świąteczny weekend za nami. Więc gorzowscy policjanci podsumowują minione dni na drogach powiatu.

Jeszcze przed Wigilią na gorzowskich ulicach było niebezpiecznie. Każdy się gdzieś spieszył, więc dochodziło do wielu wypadków i potrąceń pieszych. Efekt? Kilka osób rannych i jedna ofiara śmiertelna.

 Dlatego też na czas Świąt Bożego Narodzenia i świątecznego weekendu na drogach pojawiła się większa ilość policyjnych patroli. Mundurowi pilnowali, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu. Efekt?

Przez pięć dni w powiecie gorzowskim nie doszło do żadnego wypadku. – Odnotowano jedynie 22 kolizje, podczas których na szczęście nikt nie ucierpiał – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Niestety mundurowi zatrzymywali kierowców na „podwójnym gazie”. W sumie policjanci z gorzowskiej drogówki złapali 12 osób, które pod wpływem alkoholu wsiadły za kierownicę swojego auta.

Rekordzistą był 52-letni gorzowianin, który z soboty 27 grudnia na niedzielę 28 grudnia został zatrzymany przy ul. Śląskiej. Mężczyzna jadący BMW miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

- Wszystkie 12 osób straciło od razu prawo jazdy i na pewno na dłużej pożegnają się z uprawnieniami do kierowania – podkreśla Maludy. – Mamy nadzieję, że w Sylwestra będzie równie bezpiecznie. Dlatego też apelujemy do wszystkich o trzeźwość za kierownicą i zachowanie zdrowego rozsądku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości