Dziura w asfalcie? Winny… (wideo)

22 grudnia 2014, 12:58, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
W poniedziałkowy poranek zebrał się zespół ekspertów, który zajął się wyjaśnianiem w jaki sposób doszło do powstania dziury. Okazało się, że wszystko przez stary ciepłociąg z lat 70.

Asfalt przy ul. Cichońskiego zaczął zapadać się już w środę 17 grudnia. Jednak do jego całkowitego zarwania się i utworzenia wielkiej wyrwy w jezdni doszło w sobotę 20 grudnia. Dziura, która powstała jest na tyle duża, że zmieściłby się w niej samochód osobowy.

Dlatego też w poniedziałek 22 grudnia w Urzędzie Miasta zebrał się specjalny zespół ekspertów, który miał wyjaśnić dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji.

- Okazało się, że stary kanał ciepłowniczy z lat 70 uległ zniszczeniu, wskutek czego powstała pod jezdnią przestrzeń, która była wypłukiwana przez wodę – wyjaśnia Agnieszka Szurgot-Miłosz, zastępca dyrektora wydziału infrastruktury miejskiej.

Po godzinnych obradach, w samo południe drogowcy zabrali się za naprawę jezdni i przywrócenie ulicy do jej poprzedniego stanu. A pracy będzie sporo… - Ten nieczynny ciepłociąg trzeba będzie usunąć na całej szerokości skrzyżowania. Robotnicy będą musieli odtworzyć wszystkie warstwy drogi, łącznie z asfaltem – tłumaczy Szurgot-Miłosz. – Ulica zostanie rozkopana w rejonie całego skrzyżowania.

Zastępca dyrektora wydziału infrastruktury miejskiej podkreśla, że prace powinny zakończyć się jeszcze przed świętami, ponieważ takie awarie trzeba usuwać jak najszybciej.

Jeżeli ktokolwiek obawiał się o dalsze zapadnie się asfaltu – nie musi się już martwić, ponieważ wszystko zostało już zabezpieczone, więc nie ma już jakiegokolwiek zagrożenia.

Jednak przed robotnikami jeszcze jedna decyzja. Muszą zastanowić się co zrobić z tym starym ciepłociągiem. – Jednym z możliwych wyjść jest jego zamurowanie – komentuje Szurgot-Miłosz.

Urzędnicy przyznają, że to pierwsza tego typu sytuacja w Gorzowie, bo wcześniej dochodziło do awarii, ale działających rurociągów. 

  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości