Wiadomości

Gorzów w budowie!

12 grudnia 2014, 10:25, Anna Warchoł
fot. Maciej Zakrzewski
Dokładnie 593 mieszkania - tyle lokali oddadzą w ciągu najbliższych miesięcy najwięksi deweloperzy w Gorzowie. Aż 397 z nich przygotuje firma Budnex. Inwestorzy przyciągają klientów nie tylko ceną, ale też bardzo zróżnicowanym metrażem. Kluczem do sukcesu jest często lokalizacja bloków.

Rebud

W maju tego roku firma Rebud rozpoczęła swoją kolejną inwestycję. Tym razem deweloper zajmuje się budową bloku przy ul. Sendlerowej. Oddane do użytku zostaną tam 93 mieszkania. Lokale będą zróżnicowane, o powierzchni od 30 do 68 m kw., cena za metr to 3,2 tys. zł. Blok zostanie ukończony dopiero w przyszłym roku.

Rebud chce przyciągnąć do siebie klientów nowoczesną architekturą, funkcjonalnością oraz podziemną halą garażową. A także tym, że budynki będą miały zróżnicowaną ilość kondygnacji, co ma nadać osiedlu wyjątkowy charakter.

Efektowne mieszkania

Przy ul. Brukselskiej rośnie nam „Zielony Zakątek” dzięki firmie Efekt. Jest to zespół mieszkaniowy składający się z siedmiu segmentów w formie litery C. Na początek do użytku zostanie oddany segment A w którym będzie mieściło się 21 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od 30 do 88 m. kw. Za metr kwadratowy mieszkania będziemy musieli zapłacić tutaj 3,5 tys. zł.

Inwestor kusi przede wszystkim strefą wypoczynkową  z elementami małej architektury, placami zabaw oraz zielenią. A także proponuje mieszkania wykończone w stanie deweloperskim lub na życzenie wykończone w pełnym zakresie lub w zakresie ustalonym przez klientów.

Developer zapowiada ukończenie pierwszych dwóch klatek na lipiec 2015. Natomiast termin rozpoczęcia budowy kolejnych segmentów póki co nie jest znany.

Kolorowe Osiedle

Wyjątkową ofertę ma również firma SGI, która prowadzi obecnie drugi etap inwestycji przy ul. Grabskiego. Kolorowe Osiedle II to propozycja dla osób ceniących sobie komfort, ciszę i spokój.

 – Jest to idealna okolica dla rodzin z dziećmi. W odległości kilkuset metrów znajdziemy wszystko czego tylko potrzebujemy – przekonuje Karol Dunajewski, kierownik biura sprzedaży firmy SGI. – Nasze osiedle jest doskonale skomunikowane z centrum miasta poprzez bliski dostęp zarówno do przystanków autobusowych, jak i tramwajowych. Ponadto w okolicy znajduje się żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ogólnokształcące czy też wszelkiego rodzaju sklepy i hipermarkety. A także banki i kościoły.

W drugim etapie inwestycji oddane do użytku zostaną dwa, 4-piętrowe budynki. W pierwszym będą 44 mieszkania, a w drugim 38 mieszkań. Do wyboru będziemy mieli lokale o metrażu od 30 do 86 metrów kwadratowych. A jak cenowo? – Wszystko będzie zależeć od tego w jakiej lokalizacji wybierzemy mieszkanie – podkreśla Dunajewski. – Nie ma dwóch takich samych mieszkań. Różnice wynikają np. z kondygnacji, stron świata, nasłonecznienia. I tak za jeden metr kwadratowy mieszkania zapłacimy od 3,4 tys. zł do 3,7 tys. zł.

Firma chce przyciągnąć do siebie klientów również rachunkiem powierniczym. – Wszystko jest zgodne z najnowszą ustawą deweloperską. Dzięki temu osoby kupujące nasze mieszkanie nie wpłacają pieniędzy na konto naszej firmy, ale do banku. A dopiero kiedy bank upewni się, że kolejne etapy inwestycji są ukończone przekazuje je do nas – wyjaśnia kierownik biura sprzedaży.

Inwestycja zakończy się najpóźniej do 31 lipca 2016 roku.

Europejskie serce nam rośnie

Z kolei firma Budnex - największy inwestor na gorzowskim rynku - w ciągu kilku najbliższych miesięcy będzie miała do zaoferowania 397 mieszkań. Wszystkie będą oczywiście oddane w stanie deweloperskim.

I tak możemy wybrać sobie mieszkanie na Osiedlu Europejskim. Tam powstają dwa bloki: budynek nr 8 i nr 9 w kwartale ulic Brukselskiej, Madryckiej i Lizbońskiej. W pierwszym z nich będzie 75 mieszkań, które będą zlokalizowane pięciu klatkach w blokach trzy i cztero-piętrowych. W obiekcie oprócz mieszkań jedno i dwupoziomowych znajdą się komórki lokatorskie i garaże jedno lub dwustanowiskowe. Metraż mieszkań jednopoziomowych będzie się wahał się w granicach od 31 do 68 m. kw. Za mieszkanie w klatce bez windy zapłacimy 3,4 tys. zł za metr, a z windą 3,5 tys. zł. Lokale zostaną oddane do użytku w styczniu 2015.

Z kolei w budynku nr 9 składającego się z 11 klatek mieszkalnych w trzy i cztero-piętrowych blokach zostaną oddane do użytku 132 mieszkania o metrażu od 24 do 74 m. kw.

Tutaj również będziemy mogli wykupić sobie piwnicę oraz garaże jedno i dwustanowiskowe. Jednak ceny na m. kw. będą tutaj wyższe i tak za mieszkanie w klatce bez windy zapłacimy 3,6 tys. zł, a z windą 3,7 tys. zł. Lokale zostaną oddane do użytku w listopadzie 2015.

Firma proponuje również lokale na osiedlu Górczyn przy ul. Czartoryskiego. Tam powstają dwa budynki, w których będzie 150 mieszkań. W bloku nr jeden będą to mieszkania o powierzchni od 46 do 93 m. kw., a za jeden metr kwadratowy zapłacimy 3,4 tys. zł – inwestycja zostanie oddana do użytku w grudnia 2014.

Z kolei budowa bloku nr 2 zakończy się w lipcu 2015. Kupić będzie można tam lokale o powierzchni od 31 do 72 m. kw. Za mieszkanie do 40 m. kw. zapłacimy za jeden metr kwadratowy 3,6 tys. zł, a powyżej 40 metrów już 3,5 tys. zł.

Osiedle Przy Parku ma przyciągać klientów kameralną okolicą w sąsiedztwie niskiej, jednorodzinnej zabudowy. Wokół rozciąga się mnóstwo zieleni, ale jednocześnie jest to niedaleka odległość od centrów handlowych i komunikacji miejskiej.

Budnex oferuje również mieszkania w nowopowstającym budynku przy ul. Mościckiego. W budynku znajdzie się zaledwie 40 mieszkań, a na parterze znajdą się pomieszczenia handlowo-usługowe. Inwestor oferuje lokale o zróżnicowanej powierzchni, od 30 m kw. do 60. W tej lokalizacji metr kwadratowy mieszkania jest najdroższy, bo kosztuje aż 3,8 tys. zł. Inwestycja zostanie zakończona w grudniu 2015 roku

Większość mieszkań w „M przy 15” będzie miała widok na park Słowiański. Dużym atutem bloku będzie także jego położenie, które daje możliwość nasłonecznienia wszystkich mieszkań i lokali od strony południowej. Z kolei od strony wschodniej planowane są miejsce parkingowe.

Jest taniej niż październiku, ale drożej niż przed rokiem

Zdaniem analityków mimo zbliżającego się terminu wejścia w życie wymogu posiadania przez osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny wyższego – 10-procentowego wkładu własnego ruch na rynku sprzedaży mieszkań utrzymuje się na stabilnym poziomie. Podobnie jest z cenami  mieszkań , które w największych polskich miastach zmieniły się w ciągu miesiąca najwyżej o kilkadziesiąt złotych. W porównaniu z zeszłym rokiem prawie wszędzie mieszkania podrożały  - tak wynika z najnowszego raportu portalu nieruchomości Domy.pl.

- W porównaniu z wrześniem bieżącego roku w  8 analizowanych miastach cena m. kw. spadła średnio o blisko 35 zł. Gorzów znajduje się w tym gronie i tutaj jest taniej o 58 zł - wyjaśnia Marcin Drogomirecki z Domy.pl.

Jak zauważają eksperci porównując obecne ceny ofertowe z tymi sprzed roku, łatwo zauważyć, że w zdecydowanej większości miast na zakup mieszkania trzeba dziś przeznaczyć nieco większa kwotę. W Gorzowie w porównaniu z listopadem 2013 roku trzeba teraz zapłacić o 1 proc.  więcej.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości