Manhattan w budowie

26 listopada 2014, 12:34, Anna Warchoł
fot. Maciej Zakrzewski
Z zakupów w nowo wybudowanej galerii na os. Górczyn mieszkańcy Gorzowa mieli się cieszyć na Wielkanoc 2015. Jednak nic z tego. Roboty opóźniły się o kilka miesięcy, a inwestor zapewnia, że tym razem centrum handlowe zostanie otworzone na przełomie sierpnia i września 2015 roku.

Jak to z tym Manhattanem było?

Od momentu kiedy firma Interbud West w kwietniu 2012 przejęła 100 proc. udziałów po poprzednim inwestorze termin ukończenia budowy  Galerii Manhattan był ciągle przekładany.

Jeszcze w marcu 2013 zarząd firmy podjął uchwałę o dalszych pracach przy powstawaniu centrum handlowego, po czym w czerwcu 2013 wydał na swojej stronie internetowej oświadczenie - firma zapewniała, że budowa rozpocznie się najpóźniej do końca marca 2014 roku, a w październiku tego samego roku zostanie ukończona. Natomiast klienci mogliby się cieszyć z zakupów w Galerii Manhattan jeszcze pod koniec 2014 roku. Jednak na obietnicach się skończyło...

Mijały miesiące, a teren budowy zarastał tylko trawą - jedyne co się zmieniło to tablica informacyjna przy szkielecie niedoszłej galerii. Prezes firmy Jacek Sowiński tłumaczył, że opóźnienie związane jest z brakiem wymaganej liczby najemców - aby ruszyć z dalszą budową każdy deweloper musi mieć zajętych ok. 50 proc. wszystkich lokali. A tego firmie Interbud West nie udawało się wówczas osiągnąć.

Z kolei w czerwcu tego roku prezes Sowiński, zapewniał że kontynuacja budowy rozpocznie się najwcześniej 18 sierpnia i do tego czasu na pewno znajdzie wymaganą ilość najemców i na Wielkanoc 2015 roku zostanie otworzona Galeria Manhattan - niestety nic z tego, żadne prace, ani w sierpniu, jak i we wrześniu nie ruszyły.

Białe kaski i dwa dźwigi

Tak naprawdę cokolwiek zaczęło się dziać przy budowie galerii dopiero w październiku. Na placu budowy zostały postawione dwa dźwigi i pojawili się robotnicy, którzy od razu zabrali się za wymienianie i uzupełnianie większości słupów. A teraz? Koniec listopada i prace idą pełną parą. - W końcu widać, że zabrali się do roboty - komentują budowę okoliczni mieszkańcy.

A zatem co było powodem kolejnego przestoju w dokończeniu galerii? - Jak zwykle chodzi o finansowanie. Aktualnie negocjujemy z bankami umowy kredytów, tak abyśmy mogli spokojnie prowadzić dalsze prace przy galerii - komentuje Jacek Sowiński, prezes firmy Interbud West. - Dobrą wiadomością jest to, że mamy już 70 proc. zajętych lokali. Więc nie powinno być już żadnych problemów w budowie naszego obiektu.

Prezes Sowiński zapewnia, że tym razem Galeria Manhattan zostanie ostatecznie otworzona na przełomie sierpnia i września 2015 roku. Liczymy na to, że ta obietnica zostanie jednak spełniona i nie będzie kolejnej przerwy w budowie galerii.

Galeria w liczbach

Liczba lokali: 65

Powierzchnia całkowita: 23 tys. m kw.

Powierzchnia handlowa: 10,5 tys. m kw.

Miejsc parkingowych: 300 - po 150 miejsc na parkingu podziemnym oraz zewnętrznym


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości