Wiadomości

Manhattan w budowie

26 listopada 2014, 12:34, Anna Warchoł
fot. Maciej Zakrzewski
Z zakupów w nowo wybudowanej galerii na os. Górczyn mieszkańcy Gorzowa mieli się cieszyć na Wielkanoc 2015. Jednak nic z tego. Roboty opóźniły się o kilka miesięcy, a inwestor zapewnia, że tym razem centrum handlowe zostanie otworzone na przełomie sierpnia i września 2015 roku.

Jak to z tym Manhattanem było?

Od momentu kiedy firma Interbud West w kwietniu 2012 przejęła 100 proc. udziałów po poprzednim inwestorze termin ukończenia budowy  Galerii Manhattan był ciągle przekładany.

Jeszcze w marcu 2013 zarząd firmy podjął uchwałę o dalszych pracach przy powstawaniu centrum handlowego, po czym w czerwcu 2013 wydał na swojej stronie internetowej oświadczenie - firma zapewniała, że budowa rozpocznie się najpóźniej do końca marca 2014 roku, a w październiku tego samego roku zostanie ukończona. Natomiast klienci mogliby się cieszyć z zakupów w Galerii Manhattan jeszcze pod koniec 2014 roku. Jednak na obietnicach się skończyło...

Mijały miesiące, a teren budowy zarastał tylko trawą - jedyne co się zmieniło to tablica informacyjna przy szkielecie niedoszłej galerii. Prezes firmy Jacek Sowiński tłumaczył, że opóźnienie związane jest z brakiem wymaganej liczby najemców - aby ruszyć z dalszą budową każdy deweloper musi mieć zajętych ok. 50 proc. wszystkich lokali. A tego firmie Interbud West nie udawało się wówczas osiągnąć.

Z kolei w czerwcu tego roku prezes Sowiński, zapewniał że kontynuacja budowy rozpocznie się najwcześniej 18 sierpnia i do tego czasu na pewno znajdzie wymaganą ilość najemców i na Wielkanoc 2015 roku zostanie otworzona Galeria Manhattan - niestety nic z tego, żadne prace, ani w sierpniu, jak i we wrześniu nie ruszyły.

Białe kaski i dwa dźwigi

Tak naprawdę cokolwiek zaczęło się dziać przy budowie galerii dopiero w październiku. Na placu budowy zostały postawione dwa dźwigi i pojawili się robotnicy, którzy od razu zabrali się za wymienianie i uzupełnianie większości słupów. A teraz? Koniec listopada i prace idą pełną parą. - W końcu widać, że zabrali się do roboty - komentują budowę okoliczni mieszkańcy.

A zatem co było powodem kolejnego przestoju w dokończeniu galerii? - Jak zwykle chodzi o finansowanie. Aktualnie negocjujemy z bankami umowy kredytów, tak abyśmy mogli spokojnie prowadzić dalsze prace przy galerii - komentuje Jacek Sowiński, prezes firmy Interbud West. - Dobrą wiadomością jest to, że mamy już 70 proc. zajętych lokali. Więc nie powinno być już żadnych problemów w budowie naszego obiektu.

Prezes Sowiński zapewnia, że tym razem Galeria Manhattan zostanie ostatecznie otworzona na przełomie sierpnia i września 2015 roku. Liczymy na to, że ta obietnica zostanie jednak spełniona i nie będzie kolejnej przerwy w budowie galerii.

Galeria w liczbach

Liczba lokali: 65

Powierzchnia całkowita: 23 tys. m kw.

Powierzchnia handlowa: 10,5 tys. m kw.

Miejsc parkingowych: 300 - po 150 miejsc na parkingu podziemnym oraz zewnętrznym

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości