Wiadomości

Stadion prawie jak na Wembley

28 lipca 2014, 13:43
fot: Marcin Kluwak
Róża Różanki, zespół piłkarski z kilkudziesięcioletnią tradycją w końcu doczekał się boiska z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja, która powstała dzięki lokalnej grupie rybackiej oraz gminie Kłodawa, służyć ma nie tylko piłkarzom.

Oficjalnego otwarcia nowoczesnego kompleksu w Różankach dokonała wraz z marszałkiem województwa lubuskiego - Maciejem Szykułą, wójt gminy Kłodawa - Anna Mołodciak. Towarzyszył jej przewodniczący rady gminy Andrzej Legan, pozostali radni oraz sołtysi wszystkich miejscowości z gminy Kłodawa. Całe boisko wybudowane zostało praktycznie od nowa. - Mamy nowe trybuny, siedziska, nawodnienie i przede wszystkim całą nową płytę - wylicza wójt Anna Mołodciak. Dla najmłodszych wybudowany został też plac zabaw.

Wszystko to ma służyć przez długie lata piłkarzom miejscowego zespołu Róża Różanki, który to od 1960 roku, z lepszymi lub czasami nieco gorszymi wynikami godnie reprezentują swoją miejscowość i całą gminę.


Nie tylko piłka nożna

Na boisku Róży wielokrotnie odbywały się różnego rodzaju festyny - organizowane przez gminę lub np. radę parafialną. Miejsce to zawsze tętni życiem. Tak jak cała miejscowość. - Plusem jest to, że młodzież ma gdzie przebywać i się rozwijać, ma skąd czerpać pozytywne wzorce - wyjaśnia wójt gminy Anna Mołodciak. - Różanki są miejscowością, w której można spędzić życie. Oprócz szkoły mamy świetlicę, lada moment oddamy do użytku duża świetlicę wiejską no i ten nowoczesny obiekt sportowy - dodaje wójt.


Rybacy wspomogli

Modernizacja tego obiektu nie byłaby możliwa bez wsparcia z UE. Koszt to 300 tysięcy złotych. Blisko 40 tysięcy to wkład własny gminy. Najwięcej jednak przekazała lokalna grupa rybacka "Pojezierze Dobiegniewskie". W grupie tej zrzeszonych jest ponad 90 podmiotów gospodarczych, w tym właśnie gmina Kłodawa. - Lokalne grupy rybackie powstały po to, aby wzbogacać środowisko naturalne - wyjaśnia wicemarszałek województwa lubuskiego Maciej Szykuła. Jak się okazuje, gmina Kłodawa jest jedną z najbardziej aktywnych gmin zrzeszonych właśnie w tej grupie. - Pieniądze, które za pośrednictwem grup trafiają do gmin przeznaczane są na przykład na renowację zabytków, edukację, szeroko pojęta kulturę oraz sport - dodaje marszałek.

 

ZOBACZ: FOTOREPORTAŻ Z OTWARCIA STADIONU

 

Ze środków przekazywanych z programu rozwoju obszarów wiejskich, gmina Kłodawa otrzymała też dofinansowanie na remont przedszkola w Różankach i Wojcieszycach. - Wyremontowaliśmy także drogę dojazdową do jeziora Marwinko, oraz infrastrukturę nad samym jeziorem. To nie koniec inwestycji. Wciąż pracujemy nad pozyskaniem kolejnych środków - kończy Anna Mołodciak.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości