Wiadomości

W Gorzowie słońce - w gminie Bogdaniec armagedon (wideo i zdjęcia)

8 lipca 2014, 20:04
Fot: Kamil Lewera/Radio PLUS Gorzów
Kiedy w Gorzowie świeciło słońce, kilkanaście kilometrów dalej szalała burza. Tym razem nawałnica przeszła przed gminę Bogdaniec. Jak twierdzą świadkowie - wszystko trwało kilkanaście sekund.

To zdjęcie mówi samo za siebie. Nissan stał tuż przed posesją w Jeninie. Po przejsciu burzy nie nadaje się już do użytku. - Pójdzie do kasacji. Nie mieliśmy auto-casco, więc nic nie zrobimy - mówili właściciele samochodu, rozkładając bezradnie ręce. Do godziny 18.00, lubuscy strażacy łącznie interweniowali blisko 100 razy. Najczęściej były to właśnie powalone drzewa.

 

ZOBACZ Fotoreportaż z nawałnicy

 

Gorzowska Enea ma także pełne ręce roboty. Bez prądu jest obecnie blisko 2200 odbiorców na terenie powiatu gorzowskiego. - Wczoraj też jeździliśmy i usuwaliśmy awarię. Czeka nas dziś pracowite popołudnie - mówili pracownicy firmy Enea, którzy usuwali zalegające gałęzie przy jednej z posesji w Jeninie.


Długo zablokowana była droga 131 pomiędzy Nowinami Wielkimi a Świerkocinem w gmnie Witnica. Tuż przy ZOO Safari, ogromne drzewo przewróciło się na jezdnię i zatamowało przejazd na prawie 2 godziny. Dopiero około godziny 19.30 strażacy uporali się z drogowym zatorem.

 

Z nasza kamerą odwiedziliśmy Zbigniew Kozłowski z miejscowości Jenin. To właśnie na jego samochód spadło drzewo. W materiale filmowym przygotowanym przez nasz portal, także krótkie ujęcia z innych miejsc w gminie Bogdaniec i Witnica

 

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości