Wiadomości

Wybuch butli z gazem w Łupowie

3 lipca 2014, 16:14
fot: archiwum
Do groźnego wybuchu butli z propanem-butanem doszło dziś (3 lipca 2014 roku) w podgorzowskim Łupowie. Zgłoszenie o tym zdarzeniu oficer dyżurny Komendy miejskiej PSP otrzymał kilka minut po godzinie 15-stej.

Z pierwszych relacji straży pożarnej wynika, że do wybuchu butli z gazem doszło w budynku jednorodzinnym przy ulicy Lipowej 10 w Łupowie. Na szczęście w wybuchu nikt nie ucierpiał, jednak doszło do pożaru budynku. Około godziny 15.30 strażacy z OSP i PSP informowali, że trwa dogaszanie domu. Z uwagi na pożar, czasowo został także wstrzymany ruch na linii kolejowej Gorzów - Kostrzyn.

Aktualizacja z godziny 16:15 - Do czasu zakończenia działań przez straż pożarną, ruch kolejowy na trasie Gorzów Wielkopolski - Kostrzyn odbywa się z małymi utrudnieniami.

 

Aktualizacja z godziny 17:30

Straż Pożarna zakończyła działania po wybuchu butli z gazem. Przy zabezpieczeniu miejsca zdarzenia została jedna jednostka OSP. Pociągi poruszające się na trasie Gorzów - Kostrzyn, przy miejscu zdarzenia będą jechały z ograniczoną prędkością.

 

Aktualizacja z godziny 18:30

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który przybył na miejsce zdarzenia, nie dopuścił budynku do dalszego użytkowania. 70-letnią mieszkanką zaopiekowała się rodzina.

 
Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości