Ranking jezior. Gdzie się wybrać, by miło spędzić czas

17 maja 2012, 00:36
Długie (fot. Bartosz Zakrzewski)
Coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu letniego. Na mordercze upały nie ma lepszego lekarstwa niż kąpiel w orzeźwiającej wodzie. Najlepiej oczywiście w jeziorze pod Gorzowem. A tych jest tu przecież całkiem sporo. Gdzie najlepiej się wybrać, by miło spędzić czas i odpowiednio się zrelaksować - podpowiada Filip Praski
6
Długie

Położona kilka kilometrów za Strzelcami Krajeńskimi miejscowość od lat przyciąga wielu gorzowian, których spory odsetek decyduje się budować w tym miejscu letniskowe domki. Tutaj znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy zabawy, jak i osoby ceniące sobie ciszę i spokój. Ci pierwsi mogą pobawić się w dyskotece przy plaży, a dla drugich idealnym rozwiązaniem będzie pobyt w otulonych lasem domkach. Jest tu też duża plaża, malownicze jezioro, wypożyczalnia sprzętu wodnego i kilka sklepów po drugiej stronie ulicy. Warto też wspomnieć o Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Keja”, który przez wiele lat ściągał tu miłośników szant z wielu zakątków regionu i nie tylko.

6
Lipy

Miejscowość, w której znajduje się jedno z najładniejszych jezior regionu niegdyś nazywała się Lubociesz. Na ten akwen zawsze jednak mówiło się Lipy. Nie ulega wątpliwości, że ośrodek, który niegdyś należał do zakładów Stilon lata świetności ma już za sobą. Nadal jest to jednak świetne miejsce do wypoczynku. Główne atuty Lip to cisza, spokój, spore zalesienie wokół i duży pomost, który od zawsze zachwalany był przez wędkarzy. Wysunięta „patelnia” to dla nich idealne miejsce. Jest tu też miejsce umożliwiające wielkie grillowanie czy ognisko. A jeśli chcemy zostać tu na dłużej, to do wyboru mamy kilka możliwości: rozbicie namiotu, wynajęcie domku lub przybycie z własnym kempingiem.

4
Dzierżów

W gminie Deszczno funkcjonują dwa kąpieliska powstałe w wyniku intensywnej eksploatacji złóż żwirowych. Jednym z nich są dzierżowskie „Złote Piaski”. To lokalizacja dla entuzjastów słońca. Na tutejszej plaży w słoneczny dzień próżno szukać cienia, dlatego miejsce to zachwalać będą fani opalania. Plusem jest również mała odległość miejscowości od Gorzowa - mieszkańcy Zawarcia i Zakanala do jeziora dojadą rowerem w kilkanaście minut. Zmotoryzowanych irytować może droga prowadząca bezpośrednio do kąpieliska - nie dalej jak dwa sezony temu właściciel terenu wykopał kilka dziur, by auta nie przejeżdżały z nadmierną prędkością w pobliżu jego posesji. I jest problem.

0
Kłodawa

Sąsiadująca z Gorzowem wioska przyciąga wielu mieszkańców grodu nad Wartą. Do tutejszego jeziora prowadzi nawet rowerowa ścieżka. Zlikwidowano z kolei bezpośrednią linię MZK dojeżdżającą pod samą plażę. Kłodawa to przede wszystkim propozycja dla mieszkańców Górczyna i Manhattanu. Bliskość naszego miasta powoduje, że na małej kłodawskiej plaży jest często duży tłok. A co to za odpoczynek, gdy nad głową biegają nam ludzie... Wrażenia nie robi też mały pomost. Jeśli jesteście więc zdecydowani na całodzienne leżakowanie i błogi relaks, lepiej pojechać w inne miejsce. Kłodawa najlepiej sprawdzi się jako miejsce na szybką kąpiel. Można też pomyśleć, aby przeprowadzić się tam na stałe...

0
Nierzym

Niegdyś przyjeżdżali tu wszyscy. Dziś raczej niewielu gorzowian uważa Nierzym za topowe jezioro. Owszem, jest tu fajna plaża i duży pomost, jednak miejsce sprawia wrażenie... zaniedbanego. Zarządzający obiektem gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji mógłby się bardziej postarać, bo dziś mało kto pamięta o Nierzymiu, który przecież ściągał w przeszłości tłumy mieszkańców. Na stronie internetowej OSiR-u czytamy, że Nierzym to prawdziwa perła regionu. A my upieramy się, że to mogłaby być perła regionu, gdyby o lokalizację odpowiednio zadbano. Nasze uwagi kierujemy także w stronę domków letniskowych, którym przydałby się lekki „lifting”.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości