Główne gwiazdy Przystanku już znane

1 lutego 2012, 10:36
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Obok zespołów Machine Head i Ministry na 18 Przystanku Woodstock wystąpią także szwedzki HardCore Superstar oraz amerykański Anti-Flag.
- Zespół HardCore Superstar gra muzykę hardrockową, zaś Anti-Flag jak sami mówią, chcą nie tylko bawić, lecz również szerzyć wiedzę i uczyć tych, którzy podobnie jak zespół wierzą w lepsze jutro. Ponieważ przesłanie Anti-Flag ma wymiar globalny, celem muzyków jest rozpowszechnienie tego przesłania wraz z ich wysokoenergetycznym punk rockiem na całym świecie. W marcu ukaże się ich nowy album „The General Strike" - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

18 Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od ośmiu lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie zeszłorocznej edycji (4,5,6, sierpnia) na dwóch scenach zaprezentowało się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu wzięli udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz zaangażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowało się wiele organizacji pozarządowych.

fp

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości