W środę 30 lipca po godz. 3 w nocy służby otrzymały informację o wypadku na 63 km autostrady A2 w powiecie świebodzińskim w rejonie węzła Jordanowo. Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.
Jak się okazało, na pasie w kierunku Świecka znajdowali się pracownicy obsługi Autostrady Wielkopolskiej, którzy usuwali plamę oleju z jezdni, byli zabezpieczani przez oznakowany pojazd.
- Kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes uderzył w pojazd obsługi Autostrady Wielkopolskiej, który osłaniał dwóch pracowników. Następnie pojazd patrolu autostradowego potrącił pracujących mężczyzn. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi w ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Świebodzinie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku - komentuje Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie
Oba pasy autostrady A2 w kierunku Świecka były zablokowane przez kilka godzin. Obecnie ruch odbywa się lewym pasem.
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
LORD OF THE DANCE - 30th Anniversary Tour
9 grudnia 2026
kup bilet |
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |