• Dziś 22°/10°
  • Jutro 28°/15°
Wiadomości

Jak sfinansować nowoczesne maszyny i urządzenia w firmie?

3 czerwca 2025, 20:19, Artykuł partnera
Rozwój przedsiębiorstwa jest w dużej mierze uzależniony od tego, jakie inwestycje w pojazdy, maszyny i sprzęt uda Ci się zrealizować. Prowadzisz własną firmę usługową, produkcyjną lub działasz w branży przemysłowej? Musisz wiedzieć, jak leasing maszyn pozwoli Ci zoptymalizować wydatki i prężnie rozwijać swoje przedsiębiorstwo. Zajrzyj do poradnika i skorzystaj z praktycznych wskazówek.

Na jakich warunkach możesz podpisać umowę leasingu maszyn?

Finansowanie w ramach leasingu maszyn dla przedsiębiorstwa to korzystne rozwiązanie, które pozwoli Ci w pełni zoptymalizować firmowe wydatki. A zatem na jakie warunki możesz liczyć, jeśli podpiszesz umowę leasingu maszyn i urządzeń?

Szczegóły na ten temat znajdziesz na https://mleasing.pl/maszyny-i-urzadzenia/. W praktyce taka forma finansowania to:

  • pokrycie nawet do 100% wartości maszyny lub urządzenia kupowanego na potrzeby przedsiębiorstwa – to znaczy, że możesz bez wkładu początkowego wyposażyć firmę w niezbędne narzędzia do pracy;
  • wiele form finansowania dostępnych od ręki – możesz dopasować rodzaj leasingu maszyn do potrzeb swojego przedsiębiorstwa, np. leasing operacyjny, finansowy albo pożyczka leasingowa;
  • elastyczny harmonogram spłaty dopasowany do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa;
  • wysokie limity wsparcia finansowego – nawet do 3 mln złotych.

W ramach leasingu maszyn i urządzeń do firmy możesz wykorzystać liczne usługi dodatkowe, np. pełen pakiet ubezpieczeniowy.

Leasing maszyn i urządzeń, czyli jaki sprzęt możesz sfinansować w ten sposób?

Umowa leasingu operacyjnego lub finansowego maszyn i urządzeń firmowych pozwoli Ci na pokrycie nawet do 100% kosztów całkowitych związanych z zaplanowanymi inwestycjami. Szczegóły dotyczące tego, co można sfinansować, zawsze znajdziesz w warunkach umowy przedstawionej przez leasingodawcę. Najczęściej leasing firmowy obejmuje:

  • maszyny i sprzęt do obróbki metalu, drewna, tworzyw sztucznych;
  • urządzenia poligraficzne i introligatorskie;
  • sprzęt kosmetyczny;
  • maszyny dla przemysłu spożywczego i gastronomicznego.

A zatem w ramach leasingu maszyn i urządzeń możesz pokryć koszty związane z inwestycją w sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności w branży usługowej, produkcyjnej, gastronomicznej i wielu innych.

Niezależnie od branży, w której działasz, możesz pokryć wszystkie wydatki związane z rozwojem przedsiębiorstwa. Bez profesjonalnego sprzętu i maszyn nie będziesz w stanie utrzymać konkurencyjności rynkowej. A zatem w ramach umowy leasingu maszyn nie obciążysz firmowego budżetu i zyskasz urządzenia, które pozwolą Ci rozwijać firmową ofertę i pracować znacznie wydajniej.

Co zyskasz w ramach umowy leasingu maszyn i urządzeń firmowych?

Umowa leasingu na maszyny i sprzęt do przedsiębiorstwa obejmuje też ochronę ubezpieczeniową, np. na czas transportu, dostawy, załadunku oraz montażu. Ochrona dotyczy też całego okresu finansowania. Dzięki temu w razie ewentualnego uszkodzenia lub kradzieży sprzętu otrzymasz należne odszkodowanie.

Jeśli dodatkowo wykorzystasz ofertę mLeasing, możesz liczyć na dostawę sprzętu od renomowanych producentów. Firma współpracuje z renomowanymi markami i finansuje urządzenia przeznaczone dla najróżniejszych branż – od przemysłu po kosmetologię.

Jaki leasing wybrać na zakup maszyn i sprzętu firmowego? Operacyjny, finansowy, a może pożyczka leasingowa?

To dylemat, który powinieneś rozwiązać jeszcze na etapie poszukiwania najatrakcyjniejszej oferty finansowania dla swojego przedsiębiorstwa. Masz do wyboru podstawowy leasing operacyjny lub finansowy.

W tym przypadku:

  1. Leasing operacyjny pozwoli Ci na włączenie pełnej raty leasingowej do kosztów uzyskania przychodu, natomiast podatek VAT będzie doliczany do każdej miesięcznej raty.
  2. Leasing finansowy pozwoli Ci na realizowanie odpisów amortyzacyjnych, natomiast do kosztów uzyskania przychodów włączysz tylko część odsetkową raty leasingu maszyny.

Alternatywnie możesz wybrać pożyczkę leasingową. Wtedy przedmiot leasingu przejdzie na własność przedsiębiorstwa, dokonasz odpisów amortyzacyjnych i sfinansujesz pełną kwotę netto pomniejszoną o wkład własny.


Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Imprezy


Pozostałe wiadomości