Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które mogą wystąpić w środę 28 maja na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz całego województwa lubuskiego.
Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć intensywne opady deszczu do 20 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 65 km/h. Lokalnie może spaść grad. Jak szacuje IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 70%.
Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 15 do godz. 21 w środę 28 maja. Jak podkreśla IMGW informacje przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
|
Polska Noc Kabaretowa 2026 - Siedmiu wspaniałych
22 maja 2026
kup bilet |
|
Piotr Bałtroczyk - STAND UP 2026
15 marca 2026
kup bilet |
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
|
Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"
19 kwietnia 2026
kup bilet |