W czwartek 8 sierpnia przed godz. 17 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem i Myśliborzem. Na 65 km ekspresówki na wysokości miejscowości Smolary doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego i osobowego mercedesa. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja.
- Pojazd ciężarowy, który przewoził koparkę, zderzył się z samochodem osobowym, a następnie przebił się przez bariery z jezdni w kierunku Szczecina na jezdnię w kierunku Gorzowa. Droga S3 jest zablokowana w obu kierunkach – mówi Piotr Jarosiński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu.
W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany. Całe szczęście, w momencie kiedy ciężarówka przebiła bariery i znalazła się na przeciwległym pasie, nie jechało żadne inne auto i nie doszło do czołowego zderzenia. To mogłoby wówczas skończyć się tragicznie.
Droga S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i węzłem Myślibórz jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd przez tzw. starą trójkę. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać nawet 3 godziny.
AKTUALIZACJA
godz. 17:50 - Ruch w kierunku Szczecina oraz Gorzowa odbywa się lewym pasem.
godz. 18:35 - Na czas wyciągania pojazdu ciężarowego, jezdnia w kierunku Gorzowa została zablokowana.
godz. 19:30 - Droga S3 zzostała całkowicie odblokowana w obu kierunkach.
![]() |
Amfiteatr HipHop Festiwal Gorzów
28 czerwca 2025
kup bilet |
![]() |
Rock Sympho Show IV - 2025/2026
25 października 2025
kup bilet |
![]() |
Krzysztof Cugowski - 55 lat na scenie
25 września 2025
kup bilet |
![]() |
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |