Władze gminy Gryfino poinformowały, że przy drodze ekspresowej S3 w okolicy MOP Wysoka Gryfińska Zachód odnaleziono niewybuch z okresu II Wojny Światowej. W związku z tym w piątkowy poranek 26 lipca zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców pobliskiej miejscowości Chlebowo oraz nastąpi zamknięcie drogi ekspresowej S3 oraz drogi powiatowej 1357Z.
W piątek 26 lipca od godz. 07.30 służby będą sprawdzać teren rażenia. Natomiast od godz. 8 do odwołania zostanie zamknięta droga S3 od węzła Gryfino do węzła Szczecin Klucz – droga zostanie zamknięta w obu kierunkach. Zablokowana zostanie również droga powiatowa nr 1357Z na odcinku od miejscowości Stare Brynki do miejscowości Chlebowo. Ruch drogowy zostanie przekierowany na wyznaczone przez policję objazdy.
- Funkcjonariusze policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i straży miejskiej wspólnie z gminą Gryfino zadbają o bezpieczeństwo osób ewakuowanych oraz udzielą niezbędnej pomocy. Powrót mieszkańców będzie możliwy po wyeliminowaniu zagrożenia. Zakończenie działań zostanie ogłoszone komunikatami nadawanymi z radiowozów policji, straży miejskiej i straży pożarnej - mówi Tomasz Miler, zastępca burmistrz miasta i gminy Gryfino.
|
Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"
19 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Eleni z zespołem - Jubileusz 50-lecia!
18 maja 2026
kup bilet |
|
JUBILEUSZOWY KONCERT Z OKAZJI 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ
7 czerwca 2026
kup bilet |
|
KONCERT JUBILEUSZOWY Zespołu Raz, Dwa, Trzy... dzieści pięć okrążeń wokół Słońca
11 kwietnia 2026
kup bilet |